روستای کمازان در کجا واقع شده است
header
آموزش کف پوش سه بعدی

روستای کمازان در کجا واقع شده است

where-is-kamazan-village

به نام خدا

روستای گوشه کمازان که در ۲۲ کیلومتری ملایر واقع شده است. وروستاهای کمازان ، کساوند ، نهندر ، در همسایگی این روستا قرار دارند. شغل اصلی مردم این روستا کشاورزی  و دامپروری می باشد.

اکثر جوانان این روستا تحصیلات عالی دارند.

ملایر شهر زیبایی هاوب  مردمان نیک سرشت آن شهر .

where-is-kamazan-village

از خصوصیات مردمان شهرستان ملایر همین بس که انسان های مهمان نواز و دلسوز و غریب نواز می باشند.

با محبت و خون گرم بودن و احترام گذاشتن به بزرگان از دیگر خصوصیات این دیار کهن میباش .

شاد و سر بلند باشید.

where-is-kamazan-village

گوشه یکی از روستا های زیبای ایران است که در ۲۲ کیلومتری شهرستان ملایر از استان همدان واقع شده .و در جاده ملایر  به سمت اراک واقع شده.
با جمعیتی غالب بر ۳۰۰نفر و دارای  آب و هوای کوهستانی می باشد.
از شمال به جاده اصلی اراک ملایر و جنوب به بیشه زارها و از غرب به روستای کمازان و از شرق به روستای کساوند محدود می شود.

 شهرستان ملایر یکی از شهرستان‌های استان همدان ایران است که دارای فرمانداری ویژه است. ادارات ملایر هم به معاونت سازمان و ادارات کل ارتقاء پیدا کرده‌اند. مرکز این شهرستان، شهر ملایر است. این شهرستان پس ازهمدان بزرگ‌ترین شهرستان استان همدان است. شهرستان ملایر به دلیل داشتن زمین‌های کشاورزی گسترده، جمعیت روستایی زیادی دارد. شهرستان ملایر از شمال به شهرستانهای همدان و تویسرکان، از غرب به شهرستان نهاوند در استان همدان محدود است. همچنین این شهرستان از جنوب به شهرستان بروجرد در استان لرستانو از شرق به شهرستان اراک در استان مرکزی محدود می‌شود. زبان اهالی این شهرستان فارسی، می‌باشد. زبان شهر ملایر فارسی می‌باشد ولی روستاهای ان دارای زبان‌هایی از جمله لری ترکی و لک می‌باشد. از حیث دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی ملایر دارای ۱۳ دانشگاه مستقل می‌باشد و بالغ بر ۳۰٫۰۰۰دانشجو و ۶۰۰ نفر عضو هیئت علمی در آن به تحصیل، آموزش و پژوهش مشغولند. ملایر تنها شهرستان در غرب کشور است که دانشگاه ملی مستقل از مرکز استان دارد. دانشگاه ملی ملایر یکی از مجهزترین دانشگاه‌های ایران است که در حال حاضر پذیرای بالغ بر ۴٬۲۰۰دانشجو در مقاطع مختلف است.

منبع : http://mehrmihan.ir/where-is-kamazan-village/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b