مانیکور ناخن چیست
header
آموزش کف پوش سه بعدی

مانیکور ناخن چیست

what-manicure-nails

مانیکور ناخن چیست

به عمل سوهان کردن ناخن، زدودن و گرفتن گوشت‌های اضافه‌ی دور ناخن‌های دست، بطوری که به بافت‌های اطراف ناخن آسیبی وارد نشود مانیکور گفته می‌شود.

مجله زیبایی تالاب : فرم و حالت آرایش ناخن‌ها می‌تواند در فرم و جذابیت دستان شما بسیار اثرگذار باشد؛ پس به همان اندازه که به سلامت پوستتان اهمیت می‌دهید، باید برای زیبایی و بهداشت ناخن‌های دست و پاهایتان نیز هزینه و زمان صرف کنید.

قابل ذکر است، همانند سایر خدمات که در بانوی الوند ارائه می‌شود، تخصص، تجربه و رعایت بهداشت فردی و مشتریان از اموری است که بسیار مورد تاکید است و بانوی الوند برای تک تک این موارد دقت و ظرافت بسیار به‌کار می‌گیرد.

مانیکور

دستانی زیبا و ناخن هایی مرتب

با مانیکور گوشتهای اضافه دور ناخن به طور کامل گرفته شده، شیارها و زردیهای صدف ناخن توسط سوهان از بین می روند و توسط مواد مخصوص و پولیش براق می گردند، جالب اینجاست که بدانید شما با مانیکور به رشد، زیبایی و بزرگی صدف ناخن خود نیز کمک می کنید و در نهایت ناخن هایی تمیز و فوق العاده زیبا خواهید داشت حال تصمیم با شماست.

مراحل مانیکور

به عمل برداشتن گوشت اضافه دور ناخن(کوتیکول) مانیکور میگویند.
مانیکور به چند دلیل انجام میشه
۱- برای زیبایی ناخن و کشیده تر شدن ناخن های گرد و پایه کوتاه
۲-به منظور زیاتر شدن لاک روی ناخن
۳-به منظور راحتتر انجام دادن کاشت ناخن
۴-به دلیل عدم نفوذ هوا به زیر ناخن های کاشته شده
۵-بهداشت ناخن
مانیکور با ابزار خاص انجام میشه که در تصویر یک نشان داده شده است که یه اون ست مانیکور میگن.
این ست تشکیل شده از :
۱- قاشقک عقب زن :که در تصویر مشاهده میکنید یک ابزار میله ای شکل هست که سر اون مثل قلم میمونه که برای کنار زدن گوشت های دور ناخن(کوتیکول) به کار میره که در دو نوع چوبی وفلزی وجود داره
نوع چوبی اون یک بار مصرف میباشد که برای مصارف سالنی مناسب هست
۲- انبرک : این وسیله که به شکل موچین هست برای چیدن و یا بریدن گوشت های کنار زده توسط عقب زن به کار میره
۳-ناخن گیر : برای کوتاه کردن ناخن
۴-سوهان : برای صاف کردن ناخن و مدل دادن
۵-فرچه: برای شستشو و تمیز کردن زیر ناخن

 مانیکور در خانه
در این مقاله قصد داریم بدون صرف هزینه اضافی در آرایشگاه ها مراحل ساده مانیکو را مرحله به مرحله به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید .

۱٫ تمیز کردن ناخن
با ملایمت و به آرامی با محلول پاک کننده لاک روی ناخن را تمیز کنید. آستون باعث شکنندگی ناخن شما نمیشود از آن میتوانید استفاده کنید .

۲٫ شکل دادن به ناخن
بعد از پاک کردن لاک ها از روی ناخن با کمک سوهان ناخن های خود را به شکل مورد نظر سوهان کنید مطمئن شوید که به خوبی لبه های آن را سوهان کرده باشید ٫ روی ناخن را سوهان نکنید باعث ضعیف ٫ شکننده و نازک شدن ناخن میشود.

۳٫ ماسک تقویت ناخن
یک ظرف را پر از آب گرم و مقداری آبلیمو کنید . آبلیمو باعث سفید شدن ناخن و گرمای آب باعث صاف شدن روی ناخن میشود . بعضی از ما دوست داریم صابون هم به این محلول اضافه کنیم اما برای بعضی از پوست ها اضافه کردن صابون حساسیت ایجاد میکند.

۴٫کرم پوست
یک لایه خیلی نازک و کم از کرم مرطوب کننده را روی ناخن ها به آرامی ماساژ دهید تا زمانی که جذب ناخن شود. اگر کرم مرطوب کننده ندارید به جای آن میتوانید از روغن زیتون استفاده کنید. کمی چرب است خیلی خوب نتیجه می دهد.

۵٫ چوب پرتغال
به آرامی و بسیار ملایم با چوب پرتغال پوست های اطراف ناخن را فشار دهید (حتما نباید از جنس چوب پرتغال خریداری کنید ) . این کار را برای همه ناخن ها انجام دهید که یکسان به نظر برسد.

۶٫لوسیون
.بعد از انجام کارها دست خود را با یک لوسیون خوب ماساژ دهید٫ به صورت دایره ای و آرام به طور منظم.

۷٫لاک بی رنگ
بعد از آنکه لوسیون را از سطح پوست پاک کردید روی ناخن ها از براق کننده استفاده کنید این حرکت باعث میشود که لاک ناخن شما زیبا تر جلوه کند و بهم نریزد.

۸٫ لاک
به آرامی و با دقت شرع کنید به لاک زدن با رنگ مورد علاقتان٫ به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید تا کاملا خشک شود برای سرعت بخشیدن میتوانید سشوار را در درجه خنک بگذارید و یا دستان خود را زیر آب سرد بگیرید.
شما میتوانید با اشتراک گذاشتن روش های جدید در این سایت دوستان خود را راهنمایی کنید.

قیمت مانیکور ناخن
کاشت پودر + پک شخصی و طراحی رایگان: ۹۰,۰۰۰ تومان

کاور + پک شخصی و طراحی رایگان: ۷۰,۰۰۰ تومان

مانیکور، پدیکور + پک شخصی: ۲۰,۰۰۰ تومان

ترمیم: ۳۰,۰۰۰ تومان

کاشت پا + پک شخصی: ۲۵,۰۰۰ تومان

انواع طراحی های حرفه ای از: ۱۰,۰۰۰ تومان

what-manicure-nails

دیگر مطالب :

منبع : http://mehrmihan.ir/what-manicure-nails/

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b