اجاره جرثقیل غرب تهران
header
آموزش کف پوش سه بعدی

اجاره جرثقیل غرب تهران

جرثقیل چیست ؟

برای اجاره جرثقیل میتوانید به سایت craneyousefi.com  مراجعه فرمایید .

جرثقیل ماشینی است که برای بار برداری های صنعتی استفاده می شود و وبا توجه به اینکه بازوی جرثقیل خرپا مانند است مقاومت آن بسیار زیاد است و میتواند بار را در راستای عمود با ترکیب شش جهت حرکتی کنترل پایا  در راستای قائم ، جا به جا کند.

اولین بار جرثقیل بدست یونانیان باستان ساخته شد که برای وارد کردن نیرو ، نیروی اولیه  بدست مردان  یا حیوان باربر، مانند الاغ و … انجام میشده که با با استفاده از اهرم ها نیروی اندک واردشده را با گشتاور چندیدن برابر مینمودند .

و این ماشین های ساده برای ساخت و ساز ساختمان های بلند مورد استفاده قرار می گرفت.با گذشت زمان جرثقیل  توسعه داده شد، و با به کارگیری  از نیروی کم انسانی ، این اجازه داده شدکه انسان بتواند  وزنه های سنگین تر وچند برابر توانش را بلند کند . در قرون وسطی، جرثقیل های بندر برای بارگذاری و تخلیه کشتی ها و کمک به ساخت و ساز بنادروکشتی ها کاربردهای جدید خود را به نمایش گذاشتند اما در بعد بزرگتری ساخته شدند . برخی به برج سنگ باقدرت فوق العاده و مستحکم آنرا میشناختند و نام میبردند . اولین جرثقیل از چوب ساخته شد، اما با آمدن چدن و فولاد به انقلاب صنعتی و مقاومت بالای آن ساخته شد . برای قرنهای متمادی، با اعمال قدرت فیزیکی مردان یا حیوانات نیروی اولیه آن تامین می شد،

 اگر چه بالابر در چاه های آب  و آسیابهای بادی می تواند با مهار قدرت طبیعی رانده شود . ولی با توجه به این که ممکن بود شرایط آب وهوایی بهم بخورد از جرثقیل استفاده میشد . اولین جرثقیل بخار در قرن ۱۸th یا ۱۹، اولین قدرت “مکانیکی” که  توسط موتورهای بخارشناخته شدساخته شد .

جرثقیل نوعی ماشین است که شامل اجزائ  طناب سیمی ، و یا زنجیر ، و خوشه مجهز است به طور کلی با افراشتن طناب سیمی می تواند مورد استفاده قرار گیرد وبرای بلند کردن و پایین آوردن مواد و جابه جایی آنها به صورت حرکت  افقی کاربرد دارد  این است که عمدتا برای بلند کردن اجسام سنگین و حمل آنها به جاهای دیگر استفاده می شود. با استفاده از یک یا چند ماشین ساده برای ایجاد مزیت و بهینه سازی مکانیکی و در نتیجه حرکت و جابه جایی بار فراتر از حد توانایی طبیعی انسان مورد استفاده قرار میگیرد

جرثقیل های مدرن معمولا موتورهای احتراق داخلی یا موتورهای الکتریکی و سیستم های هیدرولیک که توان بسیار بیشتر ی برای  بلند کردن اجسام که قبلا ممکن نبود، رادارند. هر چند با پیشرفت امروزه باز هم کتابچه راهنمای برای استفاده بهینه کاربر وجود دارد . جرثقیل در انواع زیادی از اشکال وجود دارد – که هر یک برای استفاده خاصی طراحی شده اند . گاهی اوقات  از کوچکترین جرثقیل بااندازه های متفاوت در بادبان سه گوش جلو کشتی، یا  در داخل کارگاه های آموزشی مورد استفاده قرار میگیرد .  بزرگترین و بلندترین جرثقیل برای ساخت وساز برج و ساختمانهای بلند مورد استفاده بقرار می گیرد .  نوعی دیگر که به جرثقیل شناور شناخته شده است به طور کلی برای ساخت سکوهای نفتی و نجات کشتی های غرق شده مورد استفاده قرار میگیرد .

جرثقیل معمولا در صنعت حمل و نقل برای بارگیری و تخلیه بار و در صنعت ساخت و ساز برای انتقال مواد در صنعت تولید برای مونتاژ تجهیزات سنگین استفاده می شود

west-crane-hire-tehran

 

 

انواع جرثقیل ؟

جرثقیل  انواع متفاوتی دارد که گروه‌های مختلفی کاربرد دارد که در  ذیل به آن اشاره شده است :

۱- جرثقیل‌های موبایلی (ماشینی) ، که بروی زمین به دو صورت ثابت که با نصب  جک همراه است و کارگاهی که قابلیت حرکت دارند و ثابت نیستند  که به اسم متحرک با بار شناخته می شوند .

 ۲- جرثقیل‌های سقفی ، که در سالن‌های صنعتی وتولیدی ویا سایر خطوط (انبار- تعمیر و…) در ارتفاع بر روری خطوط باربر کناری برای انتقال قطعات تولیدی ،قابل نصب می‌باشند. به دو صورت جرثقیل سقفی تک پل و دو پل شناخته شده اند .

۳- جرثقیل های دروازه‌ای ،در این مدل از جرثقیل‌ها به دو صورت دروازه‌ای و نیم دروازه‌ای قابل بهره وری هستند .و مورد استفاده قرار می گیرند .

۴- جرثقیل‌های آویز ، درسالن‌هایی با ارتفاع کم و مکانهایی که با محدودیت ارتفاع روبه رو هستند  و خطوط مونتاژسری وهماهنگ (خودرو سازی و…) با ظرفیت  ۵ تن قابل استفاده می‌باشد.

۵- جرثقیل‌های خاص  ، این گروه جرثقیل‌ها با ترکیبی از تمامی جرثقیل ها  که در موارد استفاده خاص مانند پشته کردن و… مورد استفاده قرار می گیرد .

 

۶- جرثقیل بازویی( اهرمی ) ،  جرثقیل‌های بازویی نیز به دو صورت بازویی (دیواری) ویا بازویی ( ستونی  ) هستند که در صنایع قابل استفاده  می‌باشند .

اجاره جرثقیل

 

منبع : http://mehrmihan.ir/west-crane-hire-tehran/

قیمت اجاره جرثقیل


جرثقیل چیست؟ مقدمه:در تمام فعاليت هاي ساختماني ، صنعتي و تجارتي براي جابه جايي مواد با مقاياس وسيع به غير از نيروي بازوي كارگر از بالابرها و جرثقيل ها استفاده مي شود .به همین جهت ابزار زیادی مورد استفاده قرار مي گيرد . که جرثقیل از جمله آن هاست. برای اینکه بتوان با حداقل هزينه و صرف وقت كار مورد نظر خود را ...

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b