آموزش قاب عکس دست ساز
header
آموزش کف پوش سه بعدی

آموزش قاب عکس دست ساز

آموزش قاب عکس رومیزی خانواده

  خیلی وقت ها ما دوست داریم عکس عزیزانمون که معمولا خانوادمون هستن رو جلوی چشمانمون در خونه یا محل کار داشته باشیم. با دیدن چهره پرمحبتشون به یادشون بیافتیم و لحظمون شیرین بشه 🙂

حتما شما هم در آلبوم یا گوشی و کامپیوترتون عکس هایی دارین که دوست داشته باشین باهاشون این قاب های مکعبی خوشگل رو بسازین، پس برین اون عکس ها رو جدا کنین و یا پرینت بگیرین وقت دست به کار شدنه!

training-handmade-frames

قاب عکس رو میزی

قاب عکس مکعبی رومیزی

این آموزش ساده که برای همه قابل اجراست هم پاسخی به همین خواسته ماست؛ که میتونیم با قطعات چوبی مکعبی یک مجموعه تابلو یا قاب عکس کوچیک درست کنیم. این قاب های مکعبی برای دکور منزل به خصوص در اتاق خواب و یا اوپن آشپزخانه خیلی مناسب هستن.

وسایل لازم برای ساخت قاب عکس

  • چند تکه چوب مکعبی با طول و عرض و ارتفاع تقریبی ۴٫۵ سانتی متر
  • رنگ اکرلیک
  • اسپری ثابت کننده یا کرم لعاب
  • چسب مایع
  • قلمو نقاشی پهن (هرچه نامنظم تر بهتر)
  • قیچی
  • عکس های پرینت شده با حداقل اندازه ۵ تا ۶ سانتی متر

نگران تهیه چوب های مکعبی نباشید، کافیه اطراف محل زندگیتون یک نجاری یا کارگاه ساخت وسایل چوبی پیدا کنید اونجا پر از قطعات چوبی کوچیک و بلا استفاده که به کمترین قیمت و اگر با انصاف باشن حتی مجانی میتونین ازشون بگیرین 🙂 برای انتخاب چوب ها سعی کنید چوب های رو انتخاب کنید که نه خیلی صیقلی و نه خیلی ناهموار باشند.

مراحل ساخت قاب عکس مکعبی

اول از همه چوب هاتون رو کمی زنگی کنید با ترکیب دو رنگ، مثلا همونطور که در تصویر هم میبینید با استفاده از رنگ آبی و زرد مکعب چوبی مون رو رنگ شده. این کار رو برای همه جای چوب انجام بدین و تمام سطح رو رنگی کنید چون این کار زمینه و زیرساخت رو برای رنگ مشکی که روی کار استفاده میشه فراهم میکنه.

training-handmade-frames

مکعب چوبی رنگ شده

حالا نوبت عکس هست که کمی دور بری کنیم تا گرد بشه، از قیچی استفاده کنین و گوشه های تیز عکس رو کمی گرد کنین که شبیه به عکس زیر در بیاد. البته میتونین از پانچهای گرد کننده هم استفاده کنین ولی همون قیچی حتما کارتون رو راه میندازه.

بعد از اینکه عکستون آماده شد وقتش رسیده با یک کمی چسب مایع عکس رو به مکعب بچسبونیم که کار سده ای هم هست.

training-handmade-frames

عکس دور گرد شده

به مرحله نقاشی و رنگ بازی وارد میشیم، برای شروع یکمی رنگ اکرلیک مشکی رو آماده کنین و با قلموی پهن مثل عکس زیر شروع مکنید به رنگ کردن اطراف عکس و گوشه های مکعب. یادتون باشه که رنگ را به مقدار زیاد روی قلمو استقاده نکنین و با فشار خیلی کمی روی کار بکشین.

قرار نیست کارمون یکدست بشه پس هر مسیر رو فقط یکبار قلمو بکشید. اگر به عکس دقت کنین قراره این بی نظمی ها در کار باقی بمونن و بعضی نقاط زمینه آبی که قبلا رنگ کرده بودیم هم دیده بشه و خودش رو نشون بده.

تا اینجا که سخت نبود، یکمی صبر کنید تا کمی رنگ ها خودشون رو بگیرن فقط یک مرحله دیگه باقی مونده اون هم استفاده از ثابت کننده است که دو تا مزیت برامون داره یکی اینکه باعث میشه موندگاری و یکدستی کار بالا بره، دوم اینکه جلوه ویژه از براقی یا ماتی رو روی کار ما ایجاد میکنه.

ثابت کننده ها یا به صورت اسپری هستند که مات کننده و شفاف کننده شناخته میشن یا به صورت مایع که به لعاب مایع معروف هستند. اسپری ها رو خیلی ساده و راحت از لوازم خرازی و گل سازی میتونید تهیه کنید. اما لعاب مایع رو شاید لازم باشه از لوازم تحریر و ماکت سازی ها تهیه کنید. در عکس زیر کمی ثابت کننده لعاب مایع استفاده شده تا کا ور برجسته تر و براق تر بکنه.

مراحل کامل شدن فقط به این تابلو های مکعبی زیبا زمان بدین تا خوب خشک بشن 🙂 با هنر و سلیقتون روی میز ها، تاقچه، کمد و اوپن آشپزخونتون با ترکیب های قشنگ بچینید.

training-handmade-frames

قاب عکس ها

آموزش تصویری | ساخت قاب عکس فانتزی با دانه و پودر قهوه (شیک و زیبا)

training-handmade-frames

آنچه شما نیاز دارید:بطری خالی،کارتن،چوب دارچین،پودر و دانه قهوه،قیچی و ..

آموزش قدم به قدم:

training-handmade-framestraining-handmade-framestraining-handmade-framestraining-handmade-framestraining-handmade-framestraining-handmade-framestraining-handmade-framestraining-handmade-framestraining-handmade-framestraining-handmade-framestraining-handmade-framestraining-handmade-framestraining-handmade-framestraining-handmade-framestraining-handmade-framestraining-handmade-frames

 

/قاب عکس دست ساز، ساخت قاب عکس دستی مدل های قاب عکس دست ساز مدل قاب عکس دستی،ا،آموزش درست کردن قاب عکس با دانه های قهوه قاب عکس فانتزی،قاب عکس با دانه و پودر قهوه،قاب عکس دیواری شیک آموزش تصویری و گام به گام درست کردن قاب عکس با مواد بازیافتی آموزش تصویری و گام به گام کاردستی با مواد بازیافتی آموزش کاردستی بازیافتیقاب عکس دست ساز،قاب عکس  

 


منبع: http://mehrmihan.ir/training-handmade-frames-2/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b