خلاصه داستان فیلم مرگ ماهی + عکس های بازیگران
header
آموزش کف پوش سه بعدی

خلاصه داستان فیلم مرگ ماهی + عکس های بازیگران

همیشه فکر می‌کردم ماهی‌ها موقع مردن، وقتی لب می‌زنن، یه چیزی می‌خوان بگن که من اونو نمی‌شنوم…

مرگ ماهی فیلمی به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی روح‌الله حجازی ساخته سال ۱۳۹۳ است.

این فیلم در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ در سینماهای ایران اکران شده است.

the-story-of-the-death-of-fish

فیلم مرگ ماهی

داستان دربارهٔ مادری‌ست که پس از مرگش، فرزندان او به خانه‌اش می‌آیند و از طریق پرستار مادر متوجه می‌شوند که وصیت کرده که سه روز پس از مرگش او را به خاک بسپارند…

کلی بازیگر مشهور در فیلم حضور دارد که همه آنها را می شناسید. نیکی کریمی، پانته آ بهرام، طناز طباطبایی، سحر دولتشاهی، علی مصفا، بابک حمیدیان و ریما رامین فر از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم حضور دارند.

مادری چند روز پیش از مرگش، از خدمتکارش می خواد تا جسدش را تا سه روز پس از مرگ در منزل نگه دارد و در این مدت فقط فرزندانش در کنار او باشند. اما ورود فرزندان باعث می شود اختلافات قدیمی شعله ور شود و…

 

دانلود مرگ ماهی

دانلود فیلم ایرانی مرگ ماهی

حجم ۵۴۷ مگابایت | ۱۰۱ دقیقه | کیفیت ۴۸۰p فرمت MP4

Download

حجم ۷۶۶ مگابایت | ۱۰۱ دقیقه | کیفیت ۷۲۰p فرمت MP4

Download

نقد فیلم مرگ ماهی

روح الله حجازی که در سالهای گذشته دو فیلم با اسمهای نسبتا مشابه « زندگی خصوصی آقا و خانم میم » و « زندگی مشترک آقای محمودی و بانو » را روانه سینما کرده است. « مرگ ماهی » اولین فیلم حجازی است که خودش تهیه کنندگی و نویسندگی و کارگردانی آن را بطور همزمان انجام داده است.

مثل همیشه محمود کلاری.

روح الله حجازی قاب بندی و همچنین نورپردازی های تماشایی در سکانس های مختلف ثبت کرده که نشان می دهد او کارگردانی هنری را به خوبی می شناسد.

به لطف بازیگران پرتعداد و توانای فیلم، بازیهای خوبی در فیلم شاهد هستیم.

فیلمنامه و کارگردانی مشخصاً پر ایرادترین بخش فیلم را تشکیل می دهند. فیلمنامه ای که در آن یک دوجین آدم در یک لوکیشن محدود در تقابل و جنگ و دعوا با یکدیگر هستند اما هیچوقت متوجه نمی شویم که کارکرد این دعواها چه بوده و ما باید چه چیز از دیالوگ های بی ارتباط این نفرات متوجه شویم! شخصیت های داستان « مرگ ماهی » هیچوقت هویت پیدا نمی کنند.

کارگردانی روح الله حجازی نیز تعریف چندانی ندارد. ریتم کند داستان و سکانس های کِش دار بی سرانجام، از جمله ایرادات فیلم به شمار می رود. تماشا کردن داستان « مرگ ماهی » تا انتها اعصاب پولادین می خواهد!

داستان که تمام می شود چیزی بر داشته های مخاطب اضافه نمی شود. فیلم می خواهد مفاهیمی همچون خانواده و مهر را اشاعه دهد اما به واسطه فیلمنامه بسیار بد، هرگز موفق به تاثیرگذاری بر ذهن مخاطب نمی گردد.

جدیدترین اثر روح الله حجازی خسته کننده تر از آن است که بتوان از تماشای آن لذت برد. نامهای بزرگی که در فیلم حضور دارند هم باعث نشده تا فیلمنامه پر ایراد « مرگ ماهی » از بلاتکلیفی عجیبی که در آن گرفتار شده خارج شود. فیلمنامه « مرگ ماهی » نه توانایی جذب مخاطب خاص سینما را دارد نه مخاطب عام را.

http://mehrmihan.ir/wp-content/uploads/phoca_thumb_l_3,99493.jpg

دانلود فیلم مرگ یک ماهی

the-story-of-the-death-of-fish

اکران فیلم مرگ ماهی

منبع : http://mehrmihan.ir/the-story-of-the-death-of-fish/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b