داستان فیلم خاکستر و برف + دانلود فیلم
header

مبلیما خرید مبل

داستان فیلم خاکستر و برف + دانلود فیلم

خاکستر و برف

the-story-ashes-and-snow

فیلم «خاکستر و برف» نامزد سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی اول و برنده دیپلم افتخار بهترین کارگردانی از بخش تجلی اراده ملی سی و یکمین جشنواره فیلم فجر شده است.

روح الله سهرابی (کارگردان، فیلمنامه نویس و طراحی صحنه)، فرهاد گلی (تهیه کننده)، سید مرتضی مصطفوی (فیلمنامه نویس)، عارف نامور (مدیر فیلمبرداری)، بهزاد عبدی (موسیقی)، نقی نعمتی (تدوین)، نازنین خزایی (طراح لباس)، سعید ملکان (طراح چهره پردازی)، ابراهیم ایرج زاده (صدابردار)، مهدی سهرابی (جلوه های ویژه میدانی و بصری)، رسول شادمانی(مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه ای)، میترا حجار، کامبیز دیرباز، قربان نجفی، سیامک ادیب، محمدباقر صفانور، ژیلا شاهی، نصرت شاه‌نظری‌، وجیهه لقمانی، اسماعیل زنگل گیاه، سید مهدی سجادپور عوامل و بازیگران این فیلم هستند.

روح الله سهرابی (کارگردان)، کامبیز دیرباز (بازیگر)، میترا حجار (بازیگر)، طهماسب صلح جو (منتقد) و جمعی دیگر از عوامل فیلم مهمانان چهارصد و پنجمین نشست باشگاه فیلم تهران هستند.‌

داستان فیلم خاکستر و برف

«خاکستر و برف» داستان احسان است که پس از ۲۵ سال به ایران برمی‌گردد تا با بهترین دوست خود که زندگی‌اش را مدیون اوست، برای آخرین بار تجدید دیدار کند. همین مساله اتفاقات ناخواسته دیگری را برای او رقم می‌زند.

نقد فیلم خاکستر و برف

یلم سینمایی «خاکستر و برف» دومین ساخته روح‌الله سهرابی از ۲۸ شهریور ماه در گروه هنر و تجربه اکران شده است. «خاکستر و برف» فیلمی اجتماعي با مضمون دفاع مقدس است. این فیلم دیپلم افتخار بهترین کارگردانی بخش تجلی اراده ملی را دریافت کرده است.فیلم «خاکستر و برف» در سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر حضور داشت.

یادداشت روح‌الله سهرابی، کارگردان فیلم «خاکستر و برف»:

گاه مرز رنگ‌ها، ناپیداست. گاهی سیاهِ سیاه و گاه سفیدِ سفید. گویی مرز نگاه خاکستری و نگاه سفید نیز دچار ناپیدایی شده است. زلال انسانی آلوده است و این آلودگی خبر از اندوه عمیقی دارد. کسی اما حواسش نیست. کسی حتی توجهی نمی‌کند. چه کسی راست می‌گوید و چه کسی دروغ؟! اصلاً راست و دروغ یعنی چه؟! مگر امروزه، همه چیز در منیّت و خودبینی خلاصه نمی‌شود؟! اما همین هم نیست. تمام درد امروز ما انگار از یک چیز است و آن چیزی نیست مگر فراموش کردن مرزهای مهم انسانی‌مان. برای دستیابی به چیزی کوچک، چه چیزهای بزرگی را که از دست نمی‌دهیم. برای حفظ حریم تعریف شده خود، چه حرمت‌هایی را که نمی‌شکنیم و چه مرزهایی را که به هم نمی‌زنیم! رنج اشتباه به کنار. رنج غربت‌هایی که فراموش شد به کنار! رنج انتظارهایی کشنده و طاقت‌فرسا به کنار و رنج آرزوهایی که بر خاک شد به کنار. سنگینی نگاهِ بعضی که دیروز سنگرِ عافیت گزیدند و امروز لنگرِ منفعت انداخته‌اند را چگونه باید تحمل کرد؟! قلب انسان گاهی آبستن آلامِ عمیقی است. گاهی درد‌هایمان درمان دارد و گاه ندارد. هنوز همه سردرگمیم. هنوز که هنوز است بیدار نشده‌ایم! یادمان رفته، همه دره‌ها و کوه‌هایی را که خوابیده بودیم و بر دوشِ بیداردلان پیمودیم. هر چه بود، بود و هر چه هست، هست. اما یادمان باشد تمام سوزِ این عشق، بر دل آنانی نشسته است که عاشق شدن را دوباره معنا کردند. مبادا مرزِ به هم ریخته نگاه ما، مرزِ به هم ریخته ذهنمان نیز باشد. مبادا فراموشی را ادامه دهیم! راه درازی در پیش است، مبادا از خود دور و دورتر شویم.
خاکستر و برف، ترجمه دلدادگی است. پیغام عشق و زیبایی است. معنای صبری است که مظلومانه سکوت کرده است. فیلم‌نامه‌ای که از باوری عمیق شروع شد، به تحقیق و پژوهش چند ماهه کشید، چندین و چند اصلاحیه تحمل کرد و به آنچه امروز هست، رسید. اما بی‌شک جای بهتر شدن داشت، چنان‌که  هر فیلم‌نامه‌ای نیز چنین است. امید، که نقدهای دوستان، بار تجربیاتم را سنگین‌تر کند تا در آثار بعدی، کمتر دچار نقص و خلأ شوم.

همچنین در نشست نقد و بررسی این فیلم در سالن سوره  اصفهان، عباس­ کریمی، منتقد سینما نیز طی سخنانی در خصوص استحکام و صمیمیت این اثر سینمایی به نمادین بودن فیلم اشاره کرد و گفت: تک‌تک لحظه­ ها و صحنه­ های «خاکستر و برف» به شکلی نمادین طراحی و اجرا شده است که از این بابت باید این اثر را جزو آثار قابل تأمل و اثرگذار سینمای ایران دانست.

پیش­تر نیز سینماگران و صاحب‌نظرانی چون «دکتر حبیب احمدزاده»، «دکتر احمدرضا معتمدی»، «علی شاه­حاتمی» و … در تأیید و تحسین فیلم «خاکستر و برف» یادداشت­هایی نوشته یا اظهارنظر کرده­اند.

دانلود فیلم خاکستر و برف

 

the-story-ashes-and-snow

نویسنده و کارگردان: روح اله سهرابی | موضوع: اجتماعی | سال تولید: ۱۳۹۱ | انتشار: ۱۳۹۵

مدت زمان: ۸۲ دقیقه | نوع فیلم: سینمایی | مخاطب: عام | کیفیت تصویر: DVDRip

فرمت: MKV | حجم: ۵۳۰ مگابایت + ۲۶۸ مگابایت | تهیه کننده: فرهاد گلی

احسان پس از ۲۵ سال به ایران برمی‌گردد تا با بهترین دوست خود که زندگی‌اش را مدیون اوست برای آخرین بار تجدید دیدار کند. همین مساله اتفاقات ناخواسته دیگری را برای او رقم می‌زند …
کامبیز دیرباز، میترا حجار، قربان نجفی، سیامک ادیب، محمدباقر صفانور، ژیلا شاهی، نصرت شاه‌نظری‌، وجیهه لقمانی، اسماعیل زنگل گیاه، سید مهدی سجادپور، حسین مسلمی نائینی

دانلود فیلم ایرانی – Danlod Film Irani

(دانلود با کیفیت ۷۲۰p با حجم ۵۳۰ مگابایت)

the-story-ashes-and-snow the-story-ashes-and-snow the-story-ashes-and-snow

Download Film Khakestar Va Barf

(دانلود با کیفیت ۴۸۰p با حجم ۲۶۸ مگابایت)

the-story-ashes-and-snow the-story-ashes-and-snow the-story-ashes-and-snow

the-story-ashes-and-snow

 

منبع : http://mehrmihan.ir/the-story-ashes-and-snow/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b