دلیل کسالت صبحگاهي
header
آموزش کف پوش سه بعدی

دلیل کسالت صبحگاهي

دلیل کسالت صبحگاهي

دلیل کسالت صبحگاهيمهمترین دلیل کسالت صبحگاهي همان افزایش بلغم ( رطوبت ) در بدن است  این افراد نه تنها در صبح احساس خستگی میکنند بلکه حالتی مثل کوفتگی و کوبیدگی اعضاء و ماهیچه های بدن نیز دارند. آدمهای بلغمی در صبح و آخر شب خیلی کسل هستند با اینکه اصولا زود برای خوابیدن به رختخواب میروند ولی از آن طرف صبح هم دیر بیدار میشوند . گاهی در طول شب آب دهنشان روی بالش میریزد. در موارد شدیدتر دست و پادرد و معده درد هم به آنها عارض میشود. اصطلاحا می گویند کمی که از صبح میگذرد یخ این افراد باز میشود. این جور آدمها در مناطق مرطوب مثل شمال ایران خیلی مشکلشان بدتر میشود.

راه درمان این افراد:

  1. خوردن دم کرده زنجبیل هر روز
  2. پرهیز از مواد غذایی مرطوب مثل : خیار-کاهو – بیشتر غذاهای دریایی – هندوانه – کدو حلوایی – گوجه فرنگی – آلو بخارا – کیوی- شیر گاو ( شیر شتر برای این افراد خوب است ) – ماست – دوغ
  3. استفاده دائم از : عسل – دارچین – زنجبیل – خرما – گردو – زعفران – جین سینگ ( خصوصا این مواد بهتر است در شب استفاده شود )
  4. بهره گرفتن از نور خورشید ( آفتاب گرفتن )
  5. افراد مذکور به هیچ عنوان در طول روز نباید بخوابند
  6. اگر کسالت صبحگاهی همراه با تلخی و خشکی دهان باشد این نشانه افزایش صفرا است که این افراد معمولا علاوه بر کسالت دلشوره هم دارند
  7. دلیل دیگر کسالت صبحگاهی میتواند اختلال هورمونی خصوصا اختلال غده تیروئید در بدن باشد که در این صورت حتما باید اسکن انجام شود .
  8. عطسه های زیاد آسم سینوزیت مزمن شب ادراری ام اس پارکینسون فراموش و آلزایمر و…از بیماریهای شایع در بلغمی هاست. اینا هم عین سودایی ها بیشتر زمینه ابتلا به افسردگی رو دارند رسوب بلغم در مغز باعث ام اس میشه همین بیماری لاعلاجی که بیماران مبتلا به اون میلیونی خرج میکنن اما هیچ نتیجه ای نمیگیرن در حالی که طب سنتی با رژیم ضد بلغم درمانش میکند.
این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b