بهترین راه مراقبت از چشم ها در آلودگی هوا
header
آموزش کف پوش سه بعدی

بهترین راه مراقبت از چشم ها در آلودگی هوا

بهترین راه مراقبت از چشم ها در آلودگی هوا

رئیس بیمارستان فارابی با بیان این که مواد سمی ناشی از آلودگی هوا بیشتر روی لبه های چشم و مژه ها می نشینند، بهترین راه محافظت از چشم در شرایط آلودگی هوا را شست و شو با آب و شامپوی بچه عنوان کرد.
دکتر محمود جباروند روز یکشنبه در نشست خبری بیست و ششمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران اظهار کرد: مواد سمی و آلاینده هایی که روی لبه های چشم و مژه ها می نشینند، با ترشح چربی در سطح پوست وارد چشم شده و سبب سوزش، قرمز شدن، آب ریزش و التهاب چشم ها می شوند.
وی تاکید کرد که نیازی به استفاده از قطره های استریل چشمی برای رفع این آلودگی ها نیست.

 استفاده از چای برای شست و شوی چشم ها
جباروند با تایید استفاده از چای برای شست و شوی چشم ها در برخی موارد اظهار کرد: به بیمارانی که دچار بیماری یا عفونت های لبه پلک هستند، توصیه می شود که ابتدا با حوله گرم چند دقیقه لبه های پلک خود را گرم کنند و سپس با ماساژ دادن چربی ها و عفونت ها را از لبه پلک خارج کنند که پس از انجام این کار لبه های پلک شفاف و بی رنگ می شود.
وی افزود: همچنین بیماران می توانند از چای گرم برای این منظور استفاده کنند زیرا چای به دلیل حالت انقباضی خود، التهابات و قرمزی چشم ها را برطرف می کند.
جباروند تاکید کرد: استفاده از چای گرم تنها برای بیمارانی توصیه می شود که عفونت لبه پلک دارند اما در سایر موارد مانند عفونت قرنیه نباید از آن استفاده کرد.

 احتمال صدمه چشمی در موتورسواران ۱۷ برابر خودروسواران
همچنین دکتر علی صادقی طاری استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکان ایران اظهار کرد: بیشترین مشکلات و عوارض چشمی پس از بیماری دیابت، به خاطر ضربه های چشمی است که به خصوص در موتورسواران شایع است و خطر نابینایی آنها را تهدید می کند.
وی ادامه داد: احتمال صدمات چشمی در موتورسواران ۱۷ برابر خودروسواران است که بیشتر آن به دلیل بی احتیاطی در رانندگی رخ می دهد.


منبع: http://mehrmihan.ir/the-best-way-to-take-care-of-the-eyes-in-the-air-pollution/
این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b