متن شکایت از همسایه
header
آموزش کف پوش سه بعدی

متن شکایت از همسایه

این متن شکایت برای شکایت از واحدهایی که در حیاط پارک میکنند مناسب است.

موضوع : شكايت درخصوص ایجاد مزاحمت و ممانعت از حق توسط همسایگان
با سلام احتراماً به استحضار مي‌رساند:
اینجانب (شاکی) از ساکنین واحدهای ۳ و ۵ این مجتمع به دلیل پارک خودرو در حیاط و قسمتهای مشاع و ایجاد مزاحمت توسط ایشان شکایت دارم.
این موضوع از طریق مدیر ساختمان و اینجانب نیز تذکر داده شده است، اما همسایگان مزاحم به هیچ وجه حاضر به انتقال خودرو خود از حیاط نمی باشند. به آنها تذکر نیز دادیم که از راه قانونی عمل می کنیم، بازهم به کار خود ادامه دادند. نظر به اينكه اقدامات آنان از با توجه به ماده ۱۵۹ و ۱۶۰ قانون آئین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی مصاديق بارز ايجاد مزاحمت و ممانعت از حق مي‌باشد، لذا از ساکنین واحدهای شماره ۳ و ۵ این مجتمع به دلیل مزاحمت و استفاده غیر مجاز و شخصی از مشاعات ساختمان (ماده ۳ آیین نامه اجرایی قانون تملک آپارتمانها) شکایت داشته و تقاضای رسیدگی و رفع مزاحمت و ممانعت از حق به نحو مطلوب ( از جمله نصب مانع در ورودی به حیاط) و همچنین مطالبه خسارات ناشی از این دادرسی طبق ماده ۵۱۵ ق.آ د. م. را دارم.

موید باشید

 

شکایت از همسایه به علت سر و صدا

سوال :
سلام. من درشهرستان زندگی میکنم که خانه جدیدی دوطبقه ساخته ایم و همسایه ای داریم مثل ما وطبقه دومشان خالی است . به تازگی دو دستگاه قالی بزرگ درطبقه دوم زده وبا عده ای دیگر مشغول قالی بافی شده اند. به علت اینکه دیوارها نازکند وقتی شروع به کوفتن ان میکننداینقدر سرو صدا زیاد است که دیوارهای خانه ما میلرزد واز صبح تا ۸ شب وضع همین است من پدرم بیماری قلبی دارد ومادرم عصبی است . خودم هم کارمندم میخواهم ظهرها کمی استراحت کنم ولی سر وصدای انها ارامش مارا گرفته. چندبار تذکر داده ایم ولی فایده نداشته است از چه طریق میتوانم اقدام قانونی کنم وبه چه مراجعی باید مراجعه کنم . برای مشاغل خانگی مثل اینها که باعث سلب ارامش هستند چه باید کرد؟ تشکر

پاسخ:
کاربر گرامی شما باید به شورای حل اختلاف مراجعه کنید و از همسایه خود به دلیل ایجاد مزاحمت شکایت کنید امیدوارم که همسایه شما با مراجعه به شورای حل اختلاف متقاعد شود در غیر این صورت دعوا باید در دادگاه مطرح شود مطمئن باشید که هم در شورا هم در دادگاه رای به نفع شما صادر خواهد شد.

 


منبع: : http://mehrmihan.ir/text-complaints-from-neighbors/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b