خلاصه داستان سریال once upon a time
header
آموزش کف پوش سه بعدی

خلاصه داستان سریال once upon a time

روزی روزگاری (به انگلیسی: Once Upon a Time) مجموعه تلویزیونی آمریکایی درام خیالی است که پخش آن ۲۳ اکتبر ۲۰۱۱ از شبکه ای‌بی‌سی آغاز شد. داستان در شهر ساحلی غیرواقعی استوری بروک در ایالت مین رخ می‌دهد که ساکنان آن شخصیت‌های داستان‌های افسانه‌ای مختلف هستند، آن‌ها توسط نفرینی قدرتمند به دنیای واقعی آورده شده‌اند و خاطرات‌شان پاک شده است.

بر اساس رده‌بندی سنی (PG Rated) (سیستم درجه‌بندی فیلم‌ها توسط انجمن تصاویر متحرک آمریکا) مشاهده این سریال بنا به تأیید بنیاد رده‌بندی محتوای رسانه در آمریکا برای افراد زیر ۱۲ سال تنها در حضور والدین مورد تأیید است و در غیر این صورت توصیه نمی‌شود.

synopsis-once-upon-a-series-sided

داستان در شهر غیر واقعی ساحلی استوری بروک در ایالت مین رخ می‌دهد، که ساکنان آن در حقیقت شخصیت‌های داستان‌های افسانه‌ای مختلف هستند که به دنیای واقعی آورده شده‌اند. ملکه شیطانی رجینا (لانا پاریلا) با استفاده از نفرینی قدرتمند که از پوست چروکین (رابرت کارلایل) گرفته، خاطرات اصلی آنها را ربوده است. ساکنان استوری بروک که رجینا شهردار آن است، بیست و هشت سال به طور تکراری و بدون اتفاق زندگی کرده‌اند، بدون آنکه خودشان بفهمند سنشان تغییر نمی‌کند. تنها امید شهر به وثیقه‌گذاری به نام اما سوان (جنیفر موریسون) است، دختر سفیدبرفی (جنیفر گودوین) و شاهزاده دلربا (جاش دالاس)، که در نوزادی قبل از اینکه طلسم شود از جنگل سحرآمیز با یک کمد جادویی به دنیای ما فرستاده شده. بخاطر همین او تنها کسی است که می‌تواند طلسم را بشکند و خاطرات از دست رفته شخصیت‌ها را به آنها برگرداند. پسرش هنری (جرد اس. گیلمور) که برای فرزندخواندگی رها کرده بوده، پس رسیدن به او یاری‌اش می‌کند، همراه کتاب افسانه‌هایش “روزی روزگاری” که کلید شکستن طلسم است. هنری فرزندخوانده رجیناست، که باعث ایجاد تنش‌ها و علایق مشترکی بین دو زن می‌شود.

synopsis-once-upon-a-series-sided

فصل اول

فصل با برهم زدن عروسی سفیدبرفی و شاهزاده دلربا توسط ملکه شیطانی آغاز می‌شود، او اعلام می‌کند که نفرینی را راه خواهد انداخت که خوشبختی همه را می‌گیرد و فقط به او می‌رساند. شخصیت‌های افسانه‌ای به شهر استوری بروک در ایالت مین آمریکا فرستاده می‌شوند، جایی که خاطرات اصلی و هویت‌شان از آنها گرفته می‌شود. در روز تولد ۲۸سالگی‌اش اما، دختر سفید برفی و شاهزاده دلربا، توسط پسرش هنری میلز به استوری بروک آورده می‌شود، به امید اینکه طلسمی را که مادر خوانده‌اش ملکه شیطانی رجینا اجرا کرده بشکند.

فصل دوم

با اینکه اما طلسم را شکسته شخصیت‌ها به دنیای افسانه‌ای بازنگشته‌اند، و باید با هویت‌های دوگانه‌شان کنار بیایند. وقتی جادو توسط آقای گلد به استوری بروک آورده می‌شود، سرنوشت دو دنیا به هم گره می‌خورد و تهدیدهای جدیدی از طرف کاپیتان هوک (کالین اودانهیو)، مادر رجینا، کورا (باربارا هرشی) یا ملکه قلب‌ها و همین‌طور افراد شروری از دنیای ما با هدف نابود کردن جادو به وجود می‌آید.

فصل سوم

در بخش اول، شخصیت‌های اصلی به سرزمین عدم (Neverland) می‌روند تا هنری را که توسط پیتر پن (رابی کی) دزدیده شده نجات دهند. پیتر پن قصد داشته که “قلب راسخ ترین معتقد” را به‌دست بیاورد. کشمکش آنها با پن در استوری بروک ادامه پیدا می‌کند که نتیجه‌اش به کار افتادن برعکس نفرین اولیه است. همه شخصیت‌ها به دنیای خودشان برمی‌گردند، درحالی که اما و هنری ناچارند به نیویورک بروند.

دربخش دوم، شخصیت‌ها به طور مرموزی به استوری بروک بازگردانده می‌شوند، در حالی که خاطراتشان از یک سال گذشته پاک شده، و جادوگر شرور غرب (ربکا میدر) از سرزمین آز با نقشه‌ای برای تغییر گذشته وارد می‌شود. بار دیگر اما باید به نجات خانواده‌اش بیاید.

فصل چهارم

با سفر در زمان فصل قبل، داستان جدیدی با عناصر فیلم منجمد آغاز می‌شود که منجر به آمدن السا (جورجینا هگ) از جنگل سحرآمیز به استوری بروک می‌شود. او با کمک شخصیت‌های اصلی به دنبال خواهرش آنا (الیزابت لیل) می‌گردد که به اینگرید، ملکه برفی (الیزابت میچل) برمی‌خورند. در همان زمان رجینا به دنبال نویسنده کتاب “روزی روزگاری” هنری می‌گرددد تا بتواند بالاخره پایان خوشش را به‌دست آورد. با این حال آقای گلد با کمک کروئلا دویل (ویکتوریا اسمورفیت)، ملفیسنت (کریستین باور وان استراتن) و اورسلا (مرین دانجی) برای خودش نقشه دارد تا قوانین سرنوشت قهرمانان و بدذاتان را تغییر دهد. هنری و اما به بازگرداندن حقیقت می‌شتابند، قبل از اینکه داستان وارونه شده دائمی شود. ولی در نهایت، بهایش فداکاری عظیمی است.

فصل پنجم

شخصیت‌ها در ماموریتی به کملات می‌روند تا جادوگر مرلین (الیوت نایت) را پیدا کنند و اما را از قدرت‌های تاریکی کهن که همه چیز را تهدید می‌کند نجات دهند. برای پیچیده‌تر شدن اوضاع، شاه آرتور(لیام گریگان) مصمم است تا توازن نور و تاریکی را با استفاده از شمشیر افسانه‌ای اکسکالیبور تغییر دهد. با پیوند خوردن تاریخ و سرنوشت، نتیجه کار آنها را به دنیای زیرین می‌کشاند، که در آنجا با ارواح کسانی روبرو می‌شوند که کارهای ناتمامی دارند و باید با هادس (گریگ گرمن) روبرو شوند. در تلاش برگرداندن نظم و درست کردن اوضاع، استفاده نادرست شخصیت‌ها از جادو به جنگ خطرناکی میان نور و تاریکی منجر می‌شود و دکتر جکیل (هنک هریس) و آقای هاید (سم ویتور) وارد می‌شوند.همين امر باعث شرور شدن دوباره برخي از شخصيت ها ميشود كه ميتوان به رجينا اشاره كرد

فصل ششم

تا الان ده قسمت پخش شده و به زودي خلاصه گذاشته ميشود

منبع : http://mehrmihan.ir/synopsis-once-upon-a-series-sided/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b