خلاصه داستان سریال downton abbey
header
آموزش کف پوش سه بعدی

خلاصه داستان سریال downton abbey

synopsis-downton-series-blue

 

سریال داون تن ابی (Downton Abbey)  یکی از محبوب ترین سریال های ساخته بریتانیا میباشد که توانستده اکثر رکوردها را بشکند. در این پست این سریال را برای شما معرفی خواهیم کرد.

کارگردان : جولیان فلوز (Julian Fellowes)

بازیگران : هیو بنه ویل، جسیکا براون فایند له و لورا کارمایکل ( Hugh Bonneville, Jessica Brown Findlay , Laura Carmichael)

سبک فیلم : درام

مدت زمان هر قسمت : ۶۰ دقیقه

 

داستان درباره محله داونتن ابی در یورکشایر، خانه ارل و کنتس گرنثام، است و زندگی اشرافی آن ها و خدمت کارانشان را که در زمان شاه جورج پنجم زندگی می کردند را به تصویر می کشد.

synopsis-downton-series-blue

مجموعه اول سریال دانتن ابی به دو سال پیش از شروع جنگ بزرگو تاثر خبر غرق شدن کشتی تایتانیک در سال ۱۹۱۲ می پردازد. مجموعه دوم سال های ۱۹۱۶ تا ۱۹۱۹ را دربر می گیرد و در کریسمس ۲۰۱۱ اپیزود ویژه کریسمس ۱۹۱۹ نمایش داده می شود و سپس در اوایل سال ۱۹۲۰ به پایان می رسد.

درباره فیلم :

سریال بریتانیایی «دانتن اَبی» به پرفروشترین مجموعه تلویزیونی در سایت اینترنتی آمازون بدل شد.

سرعت فروش «دانتن ابی» در آمازون از هر سریال دیگری بالاتر است، دی‌وی‌دی این سریال که از شبکه آی‌تی‌وی۱ پخش می‌شود موفق شده از سریال‌های آمریکایی مثل «وایر»، «کرانه غربی»، «۲۴»، «خانواده سوپرانو» و «دوستان» و سریال بریتانیایی «برج‌های فالتی» پیشی بگیرد.

«دانتن ابی» سریال تاریخی محبوبی است که هر قسمت آن در بریتانیا بطور میانگین ۱۰ میلیون نفر بیننده داشت و هفت قسمت فصل اول در مجموعه بیش از ۷۰ میلیون نفر بیننده داشت. میانگین بینندگان این سریال در آمریکا شش میلیون برای هر قسمت بود و بدین ترتیب سریال بیش از ۱۰۰ میلیون نفر بیننده داشته است.

«دانتن ابی» چند داستان را همزمان روایت می‌کند. ماجرای این مجموعه در عمارت دانتن ابی محل زندگی زن و شوهری از خاندان اشرافی به القاب ارل و کنتس گرانتهام می‌گذرد. این زوج بزرگان خانواده کراولی هستند و در سریال زندگی آنها، آشنایان آن‌ها و خدمتکاران آنها روایت می‌شود.

زمان وقوع ماجرای سریال آغاز حکومت پادشاه جرج پنجم و دو سال قبل از آغاز جنگ جهانی اول است. سریال با خبر غرق شدن کشتی تایتانیک شروع می‌شود، حادثه‌ای که نقشی تعیین‌کننده در تاریخ داشت.

هر قسمت این سریال یک میلیون پوند هزینه داشته است. متن سریال را جولین فلوز نوشته است که خودش اشراف‌زاده است و با زیروبم زندگی اشرافی آشنایی کامل دارد. فلوز ۶۱ ساله سال‌هاست در تلویزیون و سینما به عنوان بازیگر و فیلمنامه‌نویس فعالیت دارد. شهرت فلوز بیشتر وابسته به فیلمنامه‌هایی است که نوشته است.

او نویسنده فیلمنامه «گاسفورد پارک» ساخته رابرت آلمتن است که برای آن اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را به خانه برد. او در حال نوشتن متن سریال «تایتانیک» است و علاوه بر این، فیلمنامه «گردشگر» با بازی جانی دپ و آنجلینا جولی، «ویکتوریای جوان» و «ونتی فیر» را نوشته است.

موفقیت دیگر «دانتن ابی» جدا از سیل مخاطبان و جوایز متعددی که برده ورود آن به کتاب رکوردهای جهانی گینس است. در ویرایش جدید این کتاب نام «دانتن ابی» به عنوان «تحسین‌شده‌ترین سریال تلویزیونی از سوی منتقدان» ثبت شده است.

امتیاز این سریال در سایت متامتریک ۹۲ از ۱۰۰ است و جلوتر از سریال‌های محبوبی چون «مردان خشن»، «پسران هرج و مرج» و «خانواده مدرن» قرار گرفته است.

«دانتن ابی» در ۱۱ رشته از جمله رشته بهترین سریال کوتاه نامزد این جایزه است و باید دید آیا موفق به تکرار موفقیت‌هایش می شود یا نه.

منبع : http://mehrmihan.ir/synopsis-downton-series-blue/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b