تاثیر ssl بر سئو
header
آموزش کف پوش سه بعدی

تاثیر ssl بر سئو

تاثیر استفاده از SSL در سئو سایت


عبارت SSL مخفف secure sockets layer هست و پروتکل ایمن برای انتقال اطلاعات در اینترنت است. آدرس سایتهایی که از ssl استفاده می کنند به جای http با https شروع می شود.

گوگل در سال گذشته اعلام کرد که با توجه به ایمن بودن این پروتکل و لزوم استفاده سایتها از پروتکل ایمن به سایتهایی که از این پروتکل استفاده کنند امتیاز ویژه ای می دهد. در آن زمان، مقاله ای در مورد استفاده از پروتکل ssl نوشتم و موضوع را به اطلاع کاربران سایت رساندم، مقاله : رتبه بهتر برای سایتهای دارای SSL و https

پس از این اطلاعیه, مدیران سایتهای اینترنتی به دلیل محدودیتها و مشکلاتی که این کار دارد, نسبت به آن اعتراض کردند و گوگل اعلام کرد که وزن این پارامتر زیاد نیست اما به مرور به آن اهمیت بیشتری خواهد داد.

اگر تصمیم گرفته اید که از پروتکل https استفاده کنید, مهمترین نکته ای باید دفت کنید این است که سایت شما باید از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کند. در غیر اینصورت مشکلاتی برای شما بوجود خواهد آمد.

تهیه ssl در ایران به دلیل تحریم ها کار مشکلی است و بخصوص برای دامنه های ir قیمت بسیار بالایی دارد. از طرف دیگر اینترنت داخل کشور سرعت بسیار پایینی برای لود https دارد.

گوگل اعلام کرده که علاقمند است تمام سایتها از پروتکل امن استفاده کنند و به مرور وزن این پارامتر را افزایش می دهد.

 

پروتکل https مانند پروتکل http پروتکلی ست برای استفاده از وب سایت ها اما تفاوت https با http در این است که https میان کلاینت کاربر و سرور وب اطلاعات را رمز نگاری می کند و این رمز نگاری توسط certificate ای که آن سایت به شما می دهد اتفاق می افتد . اما در صورت استفاده از پروتکل http دیتای تبادل شده ی شما به سرور وب به صورت plain text تبادل شده و اگر شخصی میان کلاینت شما و به ظور مثال مودم خط ارتباطی اینترنتی شما …

 

همان طور که میدانید گوگل برای رتبه بندی سایت ها معیارها و فاکتورهای فراوانی دارد که پروتکل https هم می تواند جز یکی از این معیارها باشد .

سوالی که مطرح می شود در مورد مقدار ارزش تاثیر این فاکتور در سئو است که چه مقدار باعث بهبود رتبه سایت در گوگل می شود .

باید خدمت شما عزیزان برسانیم که تمامی فاکتورهای گوگل دارای ارزش و اعتباری هستند که در کنار هم باعث رشد و بهبود رتبه سایت می شود که این معیار جدید گوگل هم از این استثنا جدا نیست و می توانید باعث بهبود رتبه سایت شود اما بر خلاف برخی از کاربران شما برای بهبود رتبه سایت خود نباید تنها به این فاکتور بسنده کنید .

شاید در نگاه اول استفاده از این پروتکل خیلی ساده بنظر برسد اما برای بعضی افراد اینگونه نیست و سختی هایی هم دارد که در ادامه اول به معایب استفاده از SSL اشاره می کنیم .

 

معایب استفاده از پروتکل HTTPS :

بالا بودن هزینه تهیه و استفاده از SSL
داشتن دانش فنی برای نصب و راه اندازی این پروتکل
افت سرعت محسوس به دلیل مشکل در اینترنت ایران
مواردی که اشاره شد همگی مربوط به معایب استفاده از SSL بودند که آن چنان هم عیب محسوب نمی شود اما ما به صورت کلی به این قابلیت اشاره کردیم که در ادامه از مزایای استفاده از این پروتکل اشاره خواهیم کرد .

 

 

مزایای استفاده از پروتکل HTTPS :

 

افزایش بخش امنیتی سایت با استفاده از SSL
بالا بردن ارزش اعتماد سازی سایت بین کاربران
یکی از معیارهای جدید گوگل برای بهبود رتبه
شاید به ذهن شما برسد که می توانید از این فاکتور جدید گوگل استفاده کنید و رتبه سایت خود را بهبود بخشید که باید خدمت شما برسانم که این فاکتور جدید گوگل شاید بین چندین صد فاکتور گوگل قرار بگیرد و می تواند در کنار فاکتورهای دیگر نتیجه مطلوبی دهد اما به تنهایی نمی تواند فاکتور اصلی بهبود رتبه سایت باشد

 

 

منبع: http://mehrmihan.ir/ssl-impact-on-seo/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b