راه های جوانسازی پوست
header
آموزش کف پوش سه بعدی

راه های جوانسازی پوست

راه های جوانسازی پوست

امروزه یکی از دغدغه های مهم بشریت، دستیابی به روش های جوانسازی و جوان شدن است و روزی نیست که متخصصان پوست و مو با بیمارانی مواجه نشوند که علت اصلی مراجعه شان، دریافت دارویی برای بهبود وضعیت پوست صورت، گردن یا دست برای داشتن پوستی جوان تر و چین وچروک های کمتر نباشد…

 با پیشرفت علم و تکنولوژی، امروزه راه های فراوانی برای دستیابی جوانسازی پوست وجود دارد؛ از کِرم های حاوی سلول های بنیادین و جوان کننده پوست گرفته تا روش های بسیار مدرن جراحی پلاستیک، همگی سعی در جوان تر کردن پوست فرد، به رغم افزایش سن شناسنامه ای او، دارند. اگر بخواهم اشاره ای به مهم ترین روش های جوان سازی پوست داشته باشم، باید به این موارد اشاره کنیم:

۱) کرم ها و لوسیون های متعدد میتوانند به درمان جوانسازی پوست کمک کنند

۲) یکی از راه های جوانسازی پوست استفاده از روش های مکانیکی سایش پوست

۳) روش های شیمیایی موضعی از روشهای قدیمی برای جوان سازی پوست است

۴) برخی داروهای خوراکی باعث شادابی و جوان تر شدن پوست میشوند

۵) تزریق بوتاکس یکی از روش های شایع برای جوانسازی پوست است

۶) از تزریق ژل (فیلر) برای از بین بردن چین و چروک ها استفاده میشود

۷)از بی عارضه ترین راه های جوانسازی پوست تزریق چربی است

۸) یکی از روش های رایج جهت برطرف کردن چین و چروک‌ پوست تزریق پلاسمای غنی از پلاکت

۹) جوان سازی پوست با لیزر های جوان ساز

۱۰) از روش های دیگر جوانسازی پوست میتوان به امواج رادیویی اشاره کرد

۳نوع ماسک گیاهی فوق العاده موثر برای جوانسازی پوست

۱-ماسک سفيده تخم مرغ

ماسک سفيده تخم مرغ شايد يکي از بهترين جوان کننده هاي پوست باشد که استفاده زيادي دارد. براي استفاده، يک لايه نازک از سفيده تخم مرغ را بر روي صورت خود پخش کنيد؛ قبل از استفاده آن را به هم بزنيد تا به صورت کف در بيايد، بعد استفاده کنيد و پس از ده تا بيست دقيقه آن را بشوييد. اين ماسک، پوست را سفت کرده و چين و چروک را به طور موقت صاف مي کند. به دليل خاصيت سفت کنندگي براي پوست هاي چرب مناسب است. اگر داراي پوست خشک هستيد يک قاشق غذاخوري روغن گياهي يا عسل به آن بيافزاييد يا از ماسک زرده تخم مرغ استفاده کنيد.

 

 ۲-ماسک هويج 

ماسک هويج باعث کمرنگ شدن چين و چروک و باز شدن پوست صورت مي شود. همچنين از ماسک کلسترين پوست را رفع و صورت را شفاف مي کند. براي استفاده از اين ماسک، هويج را به صورت نازک برش زده يا بکوبيد و بر روي پوست صورت قرار دهيد. بهتر است اين ماسک به مدت سي دقيقه روي پوست صورت باقي بماند؛ سپس آن را شسته و کمي کرم مرطوب کننده بماليد.

 

۳-ماسک عسل و آب پرتقال

يک قاشق غذاخوري عسل را مقداري گرم کنيد تا نرم شود و سپس با دو قاشق غذاخوري آب پرتقال مخلوط کنيد و به پوست صورت تان بماليد و بعد از سي دقيقه پوست خود را شستشو دهيد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b