اموزش دوخت کوبلن
header
آموزش کف پوش سه بعدی

اموزش دوخت کوبلن

sewing-training-tapestry

دوستان این طرحی ماهی هستش که کار ظریف و نازیه. و من ۲تا پیشنهاد دارم،از نخ کوبلن استفاده کنید و ۲بار این کارو ببافین با همون ۲ رنگ اولیه ولی بافت دومتونو جهت رنگا رو عوض کنید.مشخصات-۴رشته ۲ رنگ(طول نخ بلند در حد ۳۰سانت)-نوع گره: همون گره های قبلی ۲تا از رو.-مدل : ماهیمطابق شکل زیر رنگاتونو بچینید.این هم مثه طرح قبلی خطی برید به جهات هم توجه کنید. دیگه فک کنم یاد گررفتین یه ذرشو توضیح میدم.خط ۱٫نخ صورتی چپ روی نخ سفید چپ ۲ گره از رو.نخ صورتیه راست روی سفید راست،۲ گره از رو.۲نخ سفید کنارهم میان…۲گره از رو(این میشه چشم ماهیتون.)نخ صورتیه چپ روی سفید کناری.گرهنخ صورتی راستروی سفید کناری.گره۲نخ صورتی کنارهم قرار میگیره/۲گره از رو/از اینجا به بعد دمه ماهیه…صصورتی سمت چپ رو.گرهصورتی راست رو گره.۲سفید کنارهم گره/از اینجا حد فاصل ۲ تا ماهی میشه.سفید چپ رو گرهسفید راست رو گره۲ صورتی کنارهم …۲گره (راست رو.)اگه درست رفته باشین مثه همیشه،ترتیب رنگا تو آغاز و پایان کار یه جور درمیاد.پیشنهاد:همونطور که گفتم ب کوبلن ببافین اما فرضااگه با نخ صورتیو وسفید کار می کنید،یه بار نخ ها رو طوری قرار بدین که یبار ماهی اتون صورتی شه.یه بافت دیگتون،رنگا رو طوری قرار بدین که اینبار ماهی تون سفیید شه….واقعـــــــا زبا میشه.نکته: تو این بافت گره های یه مدل خیلی مهمه…یعنییکیو شل نبافین یکیو محکم

دوستی ها هستند که باقی می مانند. یک سنت قدیمی در آمریکای جنوبی هدیه دادن دستبند های دوستی است که تا حدودی در ایران نیز باب شده است. در این مطلب آسمونی مراحل بافت و تهیه این دستبندهای دوستی را شرح می دهیم باشد که همیشه دوست همدیگر و مهربان باشیم.

تاریخچه

این دستبندهای رنگی زیبا برای اولین بار توسط سرخ پوست های آمریکای جنوبی و مرکزی ابداء شدند. بر اساس سنت شان، این دستبند را روی دست دوستشان که در آن زمان آرزویی دارد، گره می زدند. دستبند باید تا زمانی که پاره و خراب می شود، روی دست دوست بماند تا خود به خود پاره شود و بیافتد، در آن لحظه است که آرزوی او برآورده می شود.

مراحل بافت دستبند دوستی

با بریدن چندین نخ رنگی دمسه (قابل خرید از خرازی ها) هر کدام به طول حدود ۶۰ سانتی متر کار را شروع کنید.

sewing-training-tapestry
از هر رنگ دو رشته مورد نیاز است. رشته ها را با هم مخلوط کنید و همه را با هم یک گره بزنید و حدود پنج الی شش سانتی مترش را آزاد بگذارید.

sewing-training-tapestry

آن را به یک سطح صاف با چسب نواری یا با سنجاق قفلی به یک بالش و یا به یک تخته شاسی وصل کنید. دو دسته رشته ها را به صورت معکوس آینه ای از هم جدا کنید. یعنی از بیرون به داخل رنگ ها باید دو تا دوتا با هم جفت باشند.

sewing-training-tapestry

از سمت چپ شروع کنید. آخرین رنگ از سمت چپ (در عکس با قرمز نشان داده شده است) را بردارید و با رنگ دوم (نارنجی) با ایجاد یک عدد چهار انگلیسی (۴) از رو آن ها را به هم گره بزنید.

sewing-training-tapestry

با این کارتان یک حلقه درست کنید و تا انتهای سمت راست بکشیدش تا سفت شود. یک گره مشابه اولی دو بار روی هر رنگ بزنید. بافت را روی هر رنگ ادامه دهید تا دقیقا به وسط کار برسید. این نصف الگوی ما است.

sewing-training-tapestry

حال آخرین رنگ از راست (قرمز) را بردارید و یک گره بر عکس حالت قبلی بزنید. یعنی یک چهار انگلیسی بر عکس روی رنگ دوم درست کنید. آن را به چپ بکشید تا سفت شود. فراموش نکنید که روی هر رنگ دو بار باید ببافید.

sewing-training-tapestry
بافت را به سمت چپ ادامه دهید تا نخ قرمز به وسط برسد. دو رشته میانی را یک گره رو به عقب به هم بزنید تا دو نیمه کار به هم وصل شود. حواستان بود تا دوبار گره بزنید!! اولین ردیف کامل شده است. حال با نخ بعدی که الان به جای آخرین رشته نشسته است، ادامه دهید…

sewing-training-tapestry
برای چند ردیف اول به حافظه سپردن رنگ ها مهم است ولی از ردیف سه و چهار به بعد رشته ها خود به خود سر جایشان قرار خواهند گرفت. بافتتان را با یک گره و در صورت تمایل با یک بافت ساده تمام کنید.

sewing-training-tapestry

 

sewing-training-tapestry

 • آموزش بافت دستبند دوستی راه راه

  sewing-training-tapestry

  با بریدن چندین نخ رنگی گلدوزی (عمامه یا کوبلن ) هر کدام به طول حدود ۸۰ سانتی متر کار را شروع می کنیم. در تصویر پایین ما از دو رنگ هرکدام به تعداد چهار عدد استفاده کرده ایم شما می توانید در این مدل دستبند از هرتعداد نخ که می خواهیداستفاده کنید (هرچه تعداد نخ بیشتر شود پهنای دستبند بیشتر خواهد شد).  رشته ها را با هم مخلوط می کنیم  و همه را با هم همانند شکل زیر گره می زنیم تا یک حلقه درست شود . آن را به یک سطح صاف با چسب نواری یا با سنجاق قفلی به یک بالش و یا به یک تخته شاسی وصل کرده و بافت دستبند دوستی را شروع می کنیم.آموزش دستبند دوستینکته ویژه : اگر دوست دارید دستبند دوستی شما به زیباترین نحو ممکن دربیاید حتما از نخ کتان ترک استفاده کنید.بافت از سمت چپ شروع می شود. آخرین رنگ از سمت چپ (در عکس با آبی نشان داده شده است) را بردارید و با رنگ دوم (زرد) با ایجاد یک عدد چهار انگلیسی (۴) از رو آن ها را به هم گره بزنید.برروی هرنخ این گره دوبار تکرار میشود شما با دقت برروی تصویر شماره یک می توانید به راحتی این گره را بزنید از این به بعد به این گره ،گره ساده ازچپ به راست می گوئیم.آموزش دستبند دوستی – تصویر شماره یکتوجه داشته باشید اگر خواستید درآینده از روی نقشه های موجود ببافید هر دایره نشانه یک گره دوتایی مثل گره بالا می باشد(تصویر شماره دو)آموزش دستبند دوستی – تصویر شماره دو(با آموزش نقشه خوانی دردرسهای بعدی دستبند های بافت با ما همراه باشید)به همین ترتیب تمام نخ های بعدی را با نخ آبی گره از چپ به راست می زنیم  و تا آخرین نخ ادامه میدهیم ، به تصویر شماره سه دقت کنیدآموزش بافت دستبند دوستی – تصویر شماره سهدراینجا نخ بعدی از سمت چپ که رنگ  زرد می باشد را در دست می گیریم و ردیف دوم رانیز همانند قبل تکرار می کنیم (تصویر شماره چهار و پنج )و بافت را ادامه می دهیم تا به سایز مورد نظر برسد و در آخر نخ ها را به دو دسته تقسیم می کنیم وبه صورت گیس باف ساده می بافیم ونخ های اضافی را برش می زنیم.دستبند دوستی شما آماده است امیدوارم دستبندهای زیبایی بتوانید ببافید واز آن لذت ببرید.آموزش دستبند دوستی – تصویر شماره چهارآموزش دستبند دوستی – تصویر شماره پنجنمای الگو بافته شده دستبند دوستی سادهدوستان میتونند دستبند دوستی بالا را خودتان ببافید یا همین اکنون از طریق فروشگاه تاروپود هر رنگی که میخواهید سفارش بدید تا در عرض ۷۲ ساعت بدستتون برسد،
 • اموزش دستبند دوستی مورب

  sewing-training-tapestry

  چگونه ببافیم؟۱-لوازم مورد نیاز را کنارتان بچینید.*نخ : هرکدام از نخ های دمسه، کوبلن دوزی و بافتنی (با ضخامت مناسب) میتوانند نخ مناسب بافت دستبند باشند.در صورتی که دستبند را با نخ دمسه یا کوبل دوزی ببافید جلا و درخشش رنگ ها بیشتر خواهد بود.ازین به بعد در آموزش ها نخ بافت دستبند را نخ دوستی صدا میزنیم!*قیچی: برای بریدن نخ ها*تخته شاسی سایز A4به جای تخته شاسی میتوانید از هر گیره فلزی یا غیر فلزی نیز، که موقع بافت، بالای دستبند شما را سفت نگه دارد استفاده کنید.حتی میتوانید ابتدای دستبند را با چسب نواری به میز یا سطحی که از آن به عنوان تکیه گاه استفاده می کنید، بچسبانید.۲-تعدادی نخ دوستی را در اندازه دلخواه قیچی کنید. کنار هم قرار دهید و آن ها را با فاصله چندسانتی متر از سر، گره بزنید.بافت دستبند دوستی موربدر مثال امروز از ۵ رنگ نخ دوستی در اندازه ۶۰ سانتی متر استفاده میکنیمشما می توانید این دستنبد را با هر تعداد رشته نخ که بخواهید (۸، ۱۰ و ..) ببافید. و در تنوع رنگی آن از دو رنگ تا تا رنگ به تعداد رشته هایتان بهره ببرید.به یاد داشته باشید هر چه تعداد رشته ها بیشتر باشد پهنای دستبند نیز بیشتر خواهد بود. مثلا با ۸ رشته نخ کوبلن دوزی  پهنای دستبند حدود ۱ سانتی متر میشود.همین طور برای طول دستبند، اندازه ۶۰ سانتی متر نخ دوستی برای یک دور مچ متوسط(بزرگسال) مناسب است  و برای دور مچ بزرگ می توانید از ۷۰ تا ۸۰ سانتی متر طول نخ استفاده کنید.۳- گره را زیر گیره تخته شاسی بگذارید. نخ ها را جدا جدا و به ترتیبی که دوست دارید در دستبند ظاهر شوند (از چپ به راست) بچینیددر مثال ما (از چپ به راست)رشته یک: صورتیرشته دو: نارنجیرشته سه: زردرشته چهار: سبزو رشته پنچ: آبی استبافت دستبند دوستی مورب۴- برای آغاز اولین ردیف مورب، رشته یک (صورتی) را روی رشته دو (نارنجی) قرار میدهیم و یک حلقه ایجاد میکنیم.به بیان دیگر با رشته اول روی رشته دوم یک چهار انگلیسی درست میکنیم.بافت دستبند دوستی مورب۵- سر رشته اول(صورتی) را میگیریم و از زیر رشته دوم(نارنجی) رد میکنیم.بافت دستبند دوستی مورب۶- رشته اول(صورتی) را از درون حلقه ای که در گام ۴ ام درست کردیم بیرون می آوریم.بافت دستبند دوستی مورب۷- رشته دوم (نارنجی) را در دست نگه میداریم و رشته یک (صورتی ) را تا گره بالای دستبند میکشیم.به این گره گره مارپیچی هم میگوییمبافت دستبند دوستی مورب۸- گام های ۴ تا ۷ را یک بار دیگر تکرار میکنیم.حالا ما با رشته صورتی(رشته اول) دو گره روی رشته نارنجی(رشته دوم) زده ایمبافت دستبند دوستی مورب۹- حالا بافتن با رشته صورتی  را روی رشته های دیگر به همین شکل ادامه میدهیم. (الان نوبت ۲ بار …
 • اموزش گره

  sewing-training-tapestry

  دستبندی زیبا با ساده ترین بافت !!! سلام دوستان عزیز امروز آموزش بافت دستبندی بسیار ساده ولی جذاب را برایتان آماده کرده ایم که به راحتی و با استفاده از وسایلی که در منزل دارید می توانید دستبندی خلق کنید که با کمترین هزینه و وقت به دستان شما زیبایی دو چندان ببخشد، پس با همراه باشید!!! وسایل مورد نیاز نخ به طول ۴۰ سانتیمتر و مهره و آویز دستبند ابتدا نخ هایی که از قبل آماده کرده ایم را باهم قاطی می کنیم.تا سه تار ضخیم ورنگارنگ داشته باشیم . سپس به اندازه دور مچ گیس باف می بافیم و دوطرف کار راگره می کنیم و آویز ومهره هایی را که داریم با استفاده از حلقه های فلزی به دستبند مان آویز می کنیم. از این دستبند زیبا می توانید در کنار دیگر دستبندهای دوستی خود استفاده کنید وجلوه خاصی به دستان خود ببخشید.   بافت دستبند جدید و زیبای ویژه تاروپود امروز با آموزش بافت دستبندی جدید و متفاوت در خدمت شما هستیم . این نوشته را دنبال کنید و مطمئن باشید ضرر نمی کنید !!! برای شروع کار نیاز به ۸ تار نخ متفاوت به طول ۱۵۰ سانتیمتر داریم که از وسط به دو قسمت می کنیم و حلقه گره دستبند رابافته وبعد شروع به بافت دستبند می کنیم. نخ ها رابه دو دسته تقسیم می کنیم اولین نخ سمت چپ رابرداشته و مابقی نخ ها به عنوان پایه گره استفاده می شوند ، همانطور که در تصویر می بینید یک گره چپ به راست می زنیم و همین گره را برای دسته سمت راست می زنیم با این تفاوت که برای سمت راست بایدگره راست به چپ استفاده  کنیم. سپس با دونخ قرمز یک گره در مرکز کار می زنیم حالا نخ بعدی (نارنجی)را برداشته وبر روی نخ های دیگر مثل نخ قبلی یک گره می زنیم ، این کار در طرف راست نیز تکرار می شود وبه همین ترتیب تمام نخ ها را به ترتیب می بافیم تا نخ ها تمام شود حالا از مرکز کار بافت را شروع می کنیم و بانخ قرمز در سمت چپ گره راست به چپ می زنیم وتنهاآخرین گره که بر روی نخ آبی بافته می شود باید گره برگردون به سمت داخل کار بافته شود. سمت راست را هم به همین ترتیب وگره چپ به راست می بافیم وگره آخر را برگردون به داخل کار می بافیم همین روش بافت را برای دیگر نخ ها مثل تصاویر پایین ادامه می دهیم. در اینجا دوباره از مرکز بافت را ادامه می دهیم و یک گره با دونخ زرد می بافیم و یک یک نخ ها رابه سمت مرکز گره می زنیم تا مربع ما کامل شود. خوب حالا باید تمام نخ ها مثل اول کار در مرکز جمع شود برای این منظور همانطور که در تصاویر زیر می بینید ابتدا یک گره با نخ سبز بر روی نخ آبی ، نخ بعدی بر روی آبی وسبز گره می خورد ونخ بعدی بر روی سه نخ قبلی گره می خورد همین طور می بافیم به شکلی که در مرکز همه نخ ها پایه نخ قرمز می …
 • تعالیم آستیاگ : آموزش بافت دستبند ۵

  sewing-training-tapestry

  بسم الله…دوستان این بافت ۱ درجه سختتره،یعنی اگه اون ۳تا درجه سختیشون ۰٫۵ بود این ۱ ولی خب دیگه…مشخصات:-۸ رشته نخ-۲ رنگ.-برای این بافت پیشنهاد من اینه که از کاموا شماره کم استفاده کنید.مطابق شکل نخ هاتونو کنار هم بزارید.(شکل بالای الگو پایان کاره…)این کارم باز از همون یه نوع گره استفاده میشه..۲ تا از رو.خط شماره ۱ رو نگاه کنید.- از سمت چپ مشکی روی زرد ۲ گره از رو.دومین مشکی از سمت چپ میاد رو زرد شماره ۲ و ۲گره از رو.مشکی کناریش روی زرد سمت راستش قرار میگیره،۲ گره از رو.اخرین مشکی سمت راست روی زرد سمت چپیش ۲گره از رو.حالا خط شماره ۲ رو نگاه کنید.-۲ تا مشکیا باید کنار هم باشند،پس،مشکی سمت چپی روی بغلیش،۲ گره از رو.۲تا زرد کنار هم،زرد سمت راستی روی سمت چپی ۲ گره از رو.-۲تا مشکی کنار هم.مشکی چپی روی راستی ۲گره از رو.خط شماره ۳٫-از سمت چپ،اولین مشکی روی زرد چپیش،۲گره از رو.-مشکی کناریه اولین نخ مشکیه سمت چپو این باز زیر زرد سمت راستیش میبریم.،زرد روی مشکی ۲ گره از رو.-زرد کناریش هیچ،میریم سراغ مشکیه بعدیش،اون روی زرد کناریش،۲گره از رو.-مشکیه روی آخرین زرد قرار میگره-۲گره از روآخرین خط…شماره ۴-باید ترتیب قرار گرفتن نخ هامون مثه شروع باشه…این جوری می فهمین که کارتون درس بوده یا نه.اول و پایان کار یکجور ترتیب رنگ.-۲ زرد کناری/سمت چپی روی راستیه ۲ گره.-مشکیه چپ روی راست ۲گره-زرد چپ روی راست ۲ گره.بازم میگم این کار با کوبلن زیاد جالب در نمیاد سعی کنید با کاموا شماره کم درس کنید.این الگو رو حتما خطی برید یعنی همونطور که توضیح دادم با استفاده از شماره گذاریه خطوط.خسته نباشید.

 

منبع :  http://mehrmihan.ir/sewing-training-tapestry/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b