طرز تهیه خیار شور
header
آموزش کف پوش سه بعدی

طرز تهیه خیار شور

خیارشور یک خوراکی از نوع شور است. برای تهیه خیار شور، خیار قلمی را در یک بازه زمانی مشخص در آب شور و سرکه یا محلول های مشابه قرار می دهند. با ما همراه باشید تا طرز تهیه این خیارشور خوشمزه را به شما آموزش دهیم.

recipe-for-pickles
طرز تهیه خیارشور ترد و خوشمزه
مواد لازم:
خیار ریز قلمی : ۲ کیلو
برگ کرفس: ۲۰۰ گرم
شوید : ۲۰۰ گرم
تلخون: یک کیلو
سنگ نمک: به میزان لازم ( اگه ازنمک معمولی استفاده میکنید خیار ها نرم میشه ولی اگه ازسنگ نمک استفاده کنید کیفیت خیار شور شما خیلی خوب خواهد شد )
سیر: ۴ حبه بزرگ
فلفل سبز تند: ۴ عدد
زاج سفید: یک تکه کوچیک اندازه نخود

recipe-for-pickles

طرز تهیه:
سبزی ها و خیار ها رو بشورید و بزارید خوب خشک بشن ( اگه خوب خشک نشه کپک میزنه ) ، لازم نیست سبزیها رو خرد کنید ، بعضی ها خیار ها و سبزیها رو نمی شورند و بعد خیار شورها رو آب میکشند اما مامان من از همون اولش می شوره.
آب و نمک رو بزارید بجوشه ( تقریبا به ازا هر۱۵ لیوان آب یک لیوان خرد شده سنگ نمک به کار میره ) در انتها زاج سفید رو هم بندازید توش و وقتی حل شد از رو گازبدارید.
خیار و سبزیها را لایه لایه داخل ظرف ترشی ریخته و سیر و فلفل را هم لابه لای آنها قرار دهید ، آب و نمک رو بریزید روی مواد تا جائی که ظرف پربشه بعد درش رو محکم ببندید و بزارید تا جابیفته بستگی به دمای هوا زمان لازم برای عمل اومدن خیار شور متفاوته هرچه هوا گرمتر بشه زمان هم کمتر میشه
نکته بسیار مهم : دمای آب و نمکی که روی خیار شور می ریزید خیلی مهمه ، این آب باید گرم باشه نه داغ نه سرد! یعنی وقتی انگشتتون رو توش می زنید نسوزه!
نکته خوشمزه: اگه لابلای مواد ، گوجه های رسیده سفت هم بریزید میتونید همزمان شوری گوجه فرنگی خوشمزه هم داشته باشید
طرز تهیه خیار شور صنعتی در خانه

مواد لازم:

۱-آب ۶ لیوان

۲- خیار قلمی یك كیلو

۳- نمك نصف لیوان

۴- سركه یك و نیم تا دو لیوان

۵- ترخون تازه ۱۰۰ گرم

۶- فلفل سبز تند چند عدد

۷- سیر یك بوته

۸- شیشه با درب فلزی به تعداد لازم

طرز تهیه:

ایتدا آب را جوشانده بعد می گذاریم خنك شود در ادامه سركه و نمك را به آن اضافه و مخلوط كرده در هر كدام از شیشه ها یك شاخه كوچك ترخون (ترخون آن زیاد نشود چون باعث تلخ شدن خیارشور می شود) یك حبه سیر و یك عدد فلفل سبز قرار میدهیم . در ادامه خیاره ا را در شیشه می چینیم و مخلوط آب نمك و سركه تهیه شده را به آن اضافه می كنیم و درب شیشه ها را محكم می بند یم وشیشه ها درون یك قابلمه می چینم و آب سرد درون قابلمه می ریزیم تا جایی كه نصف شیشه ها را در بر گیرد و روی حرارت قرار می دهیم تا آب به جوش آ ید بعد از به جوش آمدن ۱۵ دقیقه اجازه می دهیم كه آب بجوشد سپس از روی حرارت قابلمه را برداشته و شیشه ها را خارج می كنیم و دوباره سر شیشه هارا محكم كرده و اجازه می دهیم شیشه ها خنك شود و آنها را درون كابینت قرا ر می دهیم بعد از ۷ روز می توانیم از خیار شورها استفاده كنیم و تا یك سال میتوانیم شیشه خیارشوری كه درب آن باز نشده نگهداری كنیم.

recipe-for-pickles
طرز تهیه خیارشور فوری

مواد لازم-

خیار ریز و تازه: ۲ کیلو،

سبزی، شامل ترخون، شوید، مرزه و جعفری: ۲۵۰ گرم،

سیر: یک بوته بزرگ،

فلفل تند ۵ یا ۶ عدد،

تخم گشنیز: یک قاشق مرباخوری،

نخود خام: چند عدد برای ترد شدن خیارها،

نمک: یک پیمانه،

آب: ۱۴ پیمانه،

سرکه: یک پیمانه

 

ابتدا خیار و سبزی‌ها را بشویید و بگذارید آب آنها خشک شود. دقت کنید میزان آب و نمک را حتما رعایت کنید. آب را در قابلمه بریزید و نمک و سرکه را هم افزوده و بگذارید جوش بیاید. با فرو کردن یک خلال دندان در خیارها، و ایجاد روزنه در خیار از پوک شدن خیار شور جلوگیری کنید. خیار‌ها را به ترتیب در یک شیشه تمیز بریزید ولابه‌لای آنها سبزی و سیر پوست گرفته شده و فلفل بگذارید تا شیشه پر شود و در نهایت روی خیارها را سبزی بریزید و بپوشانید. نخود و تخم گشنیز را هم بین خیارها بپاشید. وقتی آب جوش آمد، آن را روی خیارها بریزید و در شیشه را محکم ببندید و بعد از خنک شدن، حتما در جای خیلی خنک نگهداری کنید تا خیار شور شما سبز و ترد بماند و تغییر رنگ ندهد. در این روش، خیار شور به دلیل ایجاد چند سوراخ در خیارها، زودتر شور شده و آماده مصرف می‌شود.
طرز تهیه خیارشور بدون سرکه

مواد لازم :
خیار قلمی                    ۲ کیلو
نمک                           ۱ لیوان
برگ کرفس                   ۲۰۰ گرم
شوید                          ۲۰۰ گرم
فلفل سبز تند                 ۵ عدد
ترخون                        ۳۰۰ گرم
سیر                         ۱ بوته
تخم گشنیز                 ۱ قاشق چایخوری
آب و سرکه                  به مقدار لازم

 

طرز تهیه :
خیارها و سبزی ها را با آب سرد بشوئید و خوب خشک کنید تا کپک نزنند.

در ظرفی آب ، سرکه و نمک را به جوش اورید ( مقدار سرکه نصف آب است ) سپس از روی حرارت برداشته و بگذارید خنک شود.

درون شیشه ای تمیز مخلوطی از برگ کرفس خرد شده ، شوید ، فلفل سبز ، سیر ، تخم گشنیز و ترخون بهمراه خیارها بریزید سپس محلول اب و سرکه را روی مواد بریزید تا کاملا سطح خیارها با ان پوشیده شود سپس در شیشه را محکم ببندید و در دمای محیط به مدت ۱ هفته قرار دهید ، پس از این مدت خیارشورهای اماده شده را درون یخچال بگذارید.

نکته : برای اینکه رنگ خیارشور تغییر نکند و سبز بماند در این یک هفته ان را در محیطی که سایه دارد قرار دهید و برعکس برای روشن شدن رنگ خیارشور ان را در نزدیکی پنجره یا محیطی که نور خورشید میتابد قرار دهید.

نکته : دمای آب و سرکه ای که روی خیار شور میریزید بسیار مهم است ، این آب باید گرم باشد یعنی وقتی انگشت خود را درون اب نمک میزنید گرمای ان را احساس کنید ؛ بهتر است از سنگ نمک بجای نمک معمولی استفاده کنید.

مقدار نمک بستگی به خودتان دارد اما به طور معمول برای هر ۱۵ لیوان آب ۱ لیوان نمک مناسب میباشد ، برای ترد شدن خیار شور میتوانید از تکه کوچکی زاج سفید درون خیار شور استفاده کنید.

 

recipe-for-pickles

منبع : http://mehrmihan.ir/recipe-for-pickles/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b