خواص تسبیح شاه مقصود
header
آموزش کف پوش سه بعدی

خواص تسبیح شاه مقصود

خواص تسبیح شاه مقصود

خواص  سنگ  شاه مقصود :

سبیح زیبا و خوشرنگ سنگ طبیعی شاه مقصودبه تعداد ۱۰۱ دانه
دارای ارتعاشات بسیار ملایمی است و کل سازمان بدن را فعال می کند این سنگ با عث هماهنگی و ارامی در اعصاب می شود .برای تقویت قلب و اصلاح جریان خون و رها سازی چاکرای شبکه خورشیدی بسیار موثر است و نیز برای درمان افسردگی عصبانیت بی خوابی و حالـــتهای ضعف موثر می با شد .به علاوه کمک بزرگی به بیماران کبد می کند اعصاب حس چشایی را تحریک و غدد را تقویت می کند .ستون فقرات را نیرو می بخشد و سر درد را تسکین می دهد .همچنین برای تنگی نفس برونشیت سرفه و سرما خوردگی مفید است این سنگ با تاثیر بر چاکرای شبکه خورشیدی قدرد تمرکز خلاقیت و اگاهی را زیاد می کند تفکرات عالی و برجسته ایجاد می کند و روحی شاداب و چالاک به ما می دهد این سنگ باعث شادی خلق و خوی خوش صلح همراه با هماهنگی و نظم می شود

  • تسبیح شاه مقصود  را در افغانستان می سازند و سنگ آن از معادنی در منطقة قندهار به دست می آید

  • به این تسبیح ــ که معمولاً به رنگ سبز روشن است ــ تسبیح پادزهری هم می گویند ، زیرا سنگ آن  خاصیت زهرکِشی دارد . رنگهای سفید و قرمز این تسبیح بندرت یافت می شود

  • کلیه ، قلب ، دستگاه گردش خون و عصبی را تقویت میکند

  • سیستم ایمنی بدن را نیرو می بخشد

  • باعث تعادل سوخت و ساز در بدن می شود

  • سبب دفع نیروهای منفی و تقویت انرژی های مثبت بدن می گردد

  •  آرام بخش است

شاه مقصود ویکی پدیا /شاه مقصود کیست

تسبیح شاه مقصود چیست / تشخیص تسبیح شاه مقصود اصل / تشخیص اصل بودن تسبیح شاه مقصود

تشخیص شاه مقصود چینی از افغانی:

رک به شما بگویم که تشخیصتسبیح شاه مقصود اصلی افغانی از نوع چینی آن کار هرکسی نیست و فقط باید چندین سال تجربه داشته باشید تا بتوانید صددرصد آن را تشخیص دهید و در بازار هم معمولا عده ی خاصی اینکار را میکنند و بقیه مغازه دارها هم برای خرید تسبیح اول تسبیحشان را پیش آنها میبرند! اما چند نکته هست که میتواند در تشخیص اصلی و چینی آن به افراد مبتدی کمک کند:

 

۱- رنگ تسبیح های چینی موجود در بازار معمولا زرد است و هنوز تسبیح چینی سبز یا زیتونی یا قرمز یا سیاه به بازار عرضه نشده است! پس اگر میخواهید تسبیحی بخرید که سبز است مطمئن باشید افغانی اصلی است!

 

۲- قیمت: تسبیح های چینی بسیار با کیفیت هستند و معمولا همه ی ویژگی های بالا را هم زمان دارا میباشند و در عین حال قیمت مناسبی دارند! اگر دیدید فروشنده تسبیح بسیار با کیفیت اما با قیمتی بین ۱۰۰هزار تومان تا ۳۰۰هزار تومان به شما عرضه میکند بدانید چینی است چرا که اگر همین تسبیح با همان کیفیت از نوع افغانی آن باشد باید بین یک میلیون تا ۳میلیون تومان خرید و فروش شود!

 

۳-معمولا تراش تسبیح های چینی از ریز به درشت نیست! البته این عمومیت ندارد و جدیدا دوستان افغانی ما سنگ های چینی را برده اند افغانستان و به آن تراش افغانی (ریز به درشت) داده اند! اما اگر دیدید. اما اکثر تسبیح های چینی تراشی یک دست و یک اندازه دارند!

 

گرانترین تسبیح شاه مقصود

 نوع مرغوب و دست ساز تسبيح شاه مقصود اينك در بازارهاي ايران در تهران و مشهد تا مرز ۲ ميليون تومان هم خريد و فروش مي شود. اما در سال هاي اخير گفته مي شود كه معدن شاه مقصود توسط تجار چيني خريداري شده و اين سنگ پس از بارگيري به كشور چين برده مي شود و در آنجا توسط كارخانه اي عظيم در اندازه هاي مختلف به صورت تسبيح هاي ۱۰۱ يا ۳۳ دانه اي به صورت انبوه توليد و در كشورهاي اسلامي به فروش مي رسد، اما استقبال از شاه مقصود چيني به مراتب بسيار پايين تر از شاه مقصود اصل افغان است و بعضا كيفيت و نوع تراش آن نيز پايين و نامرغوب است.
جعفر كبيري كه ۴۰ سال در اين حرفه فعاليت دارد مي گويد: «تسبيح شاه مقصود افغاني هر چقدر كه دست بخورد شفاف تر و زيباتر مي شود.»
وي فرق بين شاه مقصود چيني و افغاني را اين طور بيان مي كند: «شاه مقصود افغاني كار هنر دست است و جنسش لطيف تر، زيباتر و نرم تر است و پس از يك مدت كه دست بخورد رنگش باز مي شود و درخشندگي خاصي پيدا مي كند، اما شاه مقصود چيني سخت تر است و چون گفته مي شود در حين تراش آن در كارخانه هاي چيني، به آن موادي خاص اضافه مي كنند، به مرور زمان و به علت دست خوردن، آن مواد باعث خورده شدن قسمت هايي از دانه هاي سنگ مي شود و ضمنا شفافيت و زيبايي شاه مقصود اصل افغاني را ندارد.»

بهترین رنگ تسبیح شاه مقصود

تسبیح شاه مقصود اصلی معمولا به رنگ های زرد، سبز، زیتونی ، نباتی ، قرمز ، مشکی ، یافت میشود

رنگ: اگر دیدید قیمت شاه مقصود از ۵۰۰هزار تومان بیشتر است معنایش این است که رنگ آن فقط باید زرد باشد! دیگر رنگ تسبیح شاه مقصود هرچه هم با کیفیت باشد اگر بیشتر از ۵۰۰هزار تومان خریدید بدانید گران خریدید! همین زرد هم خودش خوش رنگ و بد رنگ ، کم رنگ و پررنگ دارد ! هرچه زرد آن خوش رنگ و پررنگ تر باشد تسبیح گران تر است! به علاوه رنگ همه ی مهره های یک شاه مقصود اعلا باید شبیه به یکدیگر باشد! تسبیح شاه مقصد را جمع کنید و کف دست خود قرار دهید و یک نگاه کلی به همه ی مهره های آن بیندازید اگر مشاهده کردید که رنگ بعضی از مهره ها کم رنگ تر از بقیه است ! یا رنگ های آن یکی در میان یا دو سه تا در میان کم رنگ پررنگ است بدانید آن تسبیح نباید قیمت بالایی داشته باشد چرا که یک تسبیح اعلا باید رنگی کاملا یک دست و یکنواخت داشته باشد.

منبع : http://mehrmihan.ir/properties-prayer-beads/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b