header
مانتو

طرز تهیه ترشی سیر با رب انار

ترشی سیر+طرز تهیه

طرز تهیه ترشی سیر با رب انار / طرز تهیه ترشی سیر با تمر هندی / طرز تهیه سیر ترشی با شیره خرماطرز تهیه ی سیر ترشی با رب انار

 

 

 

رب انار ۱ لیوان

شیره خرما ۱ لیوان

سرکه به اندازه ی روی سیرها

قارا به اندازه ۲ قوطی کبریت

تمر هندی ۱ بسته شیره گرقته با سرکه

نمک ۱ ق غ

سیر ۵ کیلو حبه حبه کرده ولی پوست آنها گرفته نشود

خرما نیم کیلو هسته گرفته

شکر ۲ لیوان

تمام مواد رو در قابلمه می زاریم و روی آنها سرکه می ریزیم تا روی مواد رو بپوشاند. روی حرارت گذاشته و ۱ ساعت باید روی حرارت باشد. شعله را خاموش کرده و ۱ روز در قابلمه می زاریم بمونه و بعد از ۱ روز در بشکه یا حالا ظرف در دار می زاریم.

برای تهیه سیر ترشی هفت ساله به ۲ نوع سرکه یعنی سرکه بالزامیک و سرکه خرما نیاز خواهیم داشت. دلیل استفاده از سرکه بالزامیک در ساختار این ترشی این است که سیر ترشی در طول زمان ۷ سال تغییر رنگ خواهد داد و به رنگ تیره بدل خواهد شد. لذا، استفاده از سرکه بالزامیک اولین حقه در دست‌یابی به ترشی هفت ساله خواهد بود.

سرکه خرما همچنین، دومین ترفند تهیه این ترشی است. ترشی سیر هفت ساله به مرور زمان شیرین خواهد شد. لذا، با استفاده از سرکه خرما طعم شیرینی را به ترشی منتقل خواهیم کرد.

نکته سوم که از دو مورد بالا مهم‌تر است، استفاده از سس سویا است. سس سویا این امکان را فراهم خواهد کرد که فرآیند تخمیر در ترشی تسریع گردد و ره ۷ ساله در ۴۰ روز میسر شود.

توصیه می‌شود برای تهیه این ترشی از کله سیر کامل استفاده نمایید. برای این منظور کافیست تنها پوسته خارجی سیر را تمیز کنید و پس از آبکشی و خشک شدن، سیر آماده تهیه ترشی خواهد بود.

در صورت در دسترس نبودن سرکه بالزامیک و سرکه خرما می‌توانید به همان میزان از سرکه قرمز و شکر قهوه‌ای و یا عسل استفاده کنید در این صورت سرکه خرما را نیز می‌توانید حذف کنید.

مواد لازم جهت تهیه سیر ترشی هفت ساله

سیر

۵۰۰ گرم

سرکه بالزامیک

۲ پیمانه

سرکه خرما

۲ پیمانه

سس سویا

۲ تا ۳ قاشق غذاخوری

طرز تهیه سیر ترشی هفت ساله

  1. ابتدا بوته‌های سیر را تمیز کنید و پس از شستن و خشک کردن سرکه بالزامیک و سرکه خرما را با یکدیگر ترکیب کنید و سیر‌ها را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در سرکه بجوشانید. توجه داشته باشید که سیر‌ نباید خیلی نرم و له شود.
  2. سس سویا را در این مرحله اضافه کنید و در صورت تمایل از مقداری زرشک و برگ آویشن تازه برای معطر کردن ترشی استفاده نمایید.
  3. سیر‌ها را پس از خنک شدن به ظرف مورد نظر منتقل کنید و سرکه را روی آن بریزید. توجه داشته باشید که سرکه باید روی سیر‌ها را بپوشاند.
  4. در نهایت در ظرف را محکم ببندید و به مدت ۴۰ روز در جایی تاریک نگه‌داری کنید.

مواد لازم :

سیر       نیم کیلو

سرکه     به میزان لازم

نمک     به مقدار لازم

طرز تهیه سیرترشی شمالی  :

 

ابتدا سیرهای تازه و درشت رو انتخاب می کنیم و اونوها رو خوب تمیز می کنیم و ریشه ها و پوست ها رو  می گیریم و بعد اون ها رو توی آفتاب میذاریم (۲۴ ساعت بمونه ) تا سیر خشک بشه . و یه شیشه مناسب انتخاب می کنیم سیرها رو توی شیشه می چینیم .

بعد سرکه و نمک رو توی شیشه می ریزیم طوری که سرکه روی سیرها رو بگیره برای اینکه سیر ترشیتون کمی شیرین و خوشرنگ و خوشمزه تر بشه بهش می تونید شیره خرما ،‌ یا شربت آلبالو یا شربت ته شیشه به یا ۱۰ تا ۱۵ آلبالو یا آلبالو خشکه یا می تونید دو قاشق غذاخوری شکر اضافه کنید . (منظورم یکی از اینا بود)

و در آخر در شیشه رو محکم می بندیم و سر  شیشه رو چسب پهن می زنیم تا هوا وارد نشه و اون رو توی آفتاب قرار می دیم (بهتر آفتاب کنار پنجره یا بالکن باشه). تا با حرارت آفتاب سرکه کم کم به خورد سیر بره سیرترشی (۱۵ تا ۲۰ روز)‌ و بعد از اون سیرترشی ها رو یه جای خنک میذارم بهتره یه جایی بذارید که کسی حدس نزنه کجاست سیر ترشی یه ترشی که باید زیاد بمونه دیگه سیر ترشی هفت ساله معروفه

من معمولن سیرترشی یکی دو سال میذارم بمونه این طوری خوشمزه تر میشه

نکته :‌این سیرسرکه رو تو فصل خرداد ماه میذارن یا دهه اول تیر میذارن و از سیرهای تازه رسیده استفاده میکنن

 

منبع : http://mehrmihan.ir/pickled-garlic-with-pomegranate-sauce/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
a b