25 ایده ی مدرن برای طراحی باغچه و حیاط منزل +مدل های دکوراسیون خارجی خانه 2017-96
header
آموزش کف پوش سه بعدی

۲۵ ایده ی مدرن برای طراحی باغچه و حیاط منزل +مدل های دکوراسیون خارجی خانه ۲۰۱۷-۹۶

۲۵ ایده ی مدرن برای طراحی حیاط منزل +مدل های دکوراسیون خارجی خانه ۲۰۱۷-۹۶

با جستجو کردن در این مجموعه تصاویری که از طراحی دکوراسیون حیاط و باغچه برای شما جمع آوری کرده ایم شما خواهید توانست با توجه به سبک موردنظرتان برای رسیدن به یک دکور شیک و زیبا و روییایی از این نمونه ها الهام بگیرید.

در فصل های بهار و تابستان حیاط یا باغچه ی خانه ی شما جای مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت خواهد بود و یک حس تازگی و نشاط را در شما به وجود خواهد آورد و شما می توانید از آنجا شب ها به تماشای ستارگان بپردازید و از آسمان شب لذت ببرید و یا می توانید به پختن کباب بپردازید و حتی مهمانی های خانوادگی تان را در آنجا برگزار نمایید و همچنین مکان مناسبی برای بازی و نشاط کودکان فراهم کنید.

در تصاویری که امروز برای شما آماده کردم، می توانید ۲۵ عکس را در این زمینه بینید و از آنها ایده بگیرید. مواردی که در طراحی یک باغ یا باغچه باید رعایت شود، دیوار ها، مسیر رفت و آمد، مکان برای نشستن و استراحت و آلاچیق می باشند. مثلا در یکی از تصاویر خواهید دید که مسیر رفت و آمد با چوب های برش داده شده پوشانده شده است و نمای زیبایی ایجاد کرده است. مورد بعدی که خیلی هم در زیبایی یک باغ تاثیر دارد گل و گیاهان هستند. نیاز های باغبانی که گل و گیاهان دارند، فصل به فصل ظاهر آنها عوض می شود؛ یا طول عمر گل ها مهم اند. اندازه ی آن ها، سرعت و میزان رشدشان و همین طوردر کنار هم قرار گرفتن گیاهان مختلف با خصوصیاتی که زمین و خاک آنها دارند. اینها همه موارد خیلی خیلی مهمی هستند که به ما در داشتن و نگه داشتن یک باغ یا باغچه ی زیبا کمک می کنند. فقط زیبایی نیست؛ این زیبایی باید با مراقبت فراوان حفظ شود! گل و گیاهان هم مثل انسان ها نیازهایی برای زنده ماندن و رشد دارند. برای مثال خاک خوب برای آنها کلید موفقیت در طراحی یک باغچه ی خوب یا عالیست.

modern-front-yard-design-ideas

modern-front-yard-design-ideas

modern-front-yard-design-ideas

modern-front-yard-design-ideas

modern-front-yard-design-ideas

بعد از همه ی این موارد نوبت به دکوراسیون این باغ می رسد. به طور معمول چیز هایی که نیاز هست؛ یک میز، چند تا صندلی برای مثال شش عدد صندلی، و یک سایبان احتیاج هست که با سلیقه ی خودتان در مکان مناسبین ها را بچینید. از تاب های تزئینی هم می توانید استفاده کنید . نور پردازی مقوله ی مهم دیگر در دکوراسیون و باغ آرایی است. با استفاده از نورهای رنگی مختلف می تونید افکت بسیار خوبی به باغچه تان بدهید. در آخر اگر از نشستن در باغ، آن هم در شب های سرد و یا شب های زمستانی لذت می برید، یک وسیله ی گرمایشی هم به وسایل دکوراسیونی خود اضافه بکنید. که معمولا از سیلندر های محتوی گاز فشرده بوتان یا پروپان برای این منظور استفاده می شود.

modern-front-yard-design-ideas

modern-front-yard-design-ideas

modern-front-yard-design-ideas

modern-front-yard-design-ideas

معمولاً گیاهان جوان تر، بهتر خودشان را با شرایط آب و هوایی جدید وفق می دهند.

گیاهانی را که نیاز‌های آبیاری مشابهی دارند، به علاوه آن هایی که رنگ ها و بافت های هماهنگی دارند، گروه بندی کنید. گیاهان غیر بومی و بد قِلق را در گلدان قرار دهید تا بتوانید به طور خاص و مجزا از آن ها مواظبت کنید.

modern-front-yard-design-ideas

modern-front-yard-design-ideas

modern-front-yard-design-ideas

با کاشت توده ای از یک یا دو نوع گیاه به جای ترکیب کردن گیاهان مختلف در یک ناحیه، جلوه ای قوی و یکپارچه به باغ خود بدهید.

با کاشت گیاهان پرچین و بوته های مرزی، مناطق مختلف باغ را از هم جدا کنید. داربست های چوبی، تاب های زینتی یا ساختارهای دیگری را نصب کنید تا محل های استراحت را سایه کرده و مکانی صمیمی خلق کنید.
بخش‌هایی از زمین را با خارج کردن خاک، مرتفع یا پست کنید. در حالی که یک تکه زمین صاف و هموار، تمام راز‌های خود را یک جا فاش می کند، یک تکه زمین دارای پستی و بلندی، چشم ها را فریفته و حس وسیعی به باغ می دهد.
مکان بیرون از خانه را تبدیل به مکانی برای کاوش کنید: پله هایی بسازید که یک شیب را دنبال کنند یا مسیرهای منحنی ای که از مقابل دید خارج می شوند ویا فواره را پنهان می کنند؛ صدای آب بازدید کنندگان را وادار می کند به دنبال منشاء آن بگردند.
همین که طرح باغتان – سنگفرش تراس، مسیر‌ها، درختان، شاه میله ها و گیاهان پرچین – به طور کامل کشیده شد، پالتی از گیاهان درست کنید. فقط به دنبال انتخاب گل هایی که با خانه تان هماهنگ باشند نروید. (مانند سِت کردن گل های ختمی از مد افتاده با خانه های شیروانی!)
ببینید که چه چیزی در حیاط همسایه تان رشد می کند و مناسب منطقه است، گیاهان بومی یا گیاهان مهاجر از شرایط آب و هوایی مشابه؟ دماهای فصلی، بارش باران و نیز تاثیرات ساحلی و داخلی را در نظر بگیرید.

modern-front-yard-design-ideasmodern-front-yard-design-ideasmodern-front-yard-design-ideas


منبع:http://mehrmihan.ir/modern-front-yard-design-ideas/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b