تاثیر lpg بر لاغری
header

مبلیما خرید مبل

تاثیر lpg بر لاغری

چاقی موضعی یا تجمع بافت چربی به صورت موضعی یکی از مشکلات رایج بویژه در خانم ها می باشد. علاوه بر این کم نیستند افرادی که با وزن طبیعی از تجمع چربی های موضعی رنج می برند. این تجمع بافت چربی اصطلاحاً سلولیت نامیده می شود. رژیم غذایی به همراه فعالیت بدنی مناسب برای همه افرادی که نیاز به لاغری موضعی دارند، توصیه می گردد. ولی تجربیات و مطالعات نشان داده اند که لاغری موضعی با رژیم غذایی و ورزش به تنهایی صورت نمی گیرد. روشهای مختلفی در کنار رژیم و ورزش در دنیا استفاده می گردد. LPG یا اندرمولوژی یکی از روشهای جدید برای درمان سلولیت است.

 

تاریخچه LPG

سازنده دستگاه LPG شخصی بنام Louis Paul Guitay است.

او بدنبال تصادف دچار آسیب شدید پوست و عضلات گردید و تحت درمان ماساژ شدید روزانه قرار گرفت. درمان موثر بود ولی در طی درمان او سختی بسیاری را متحمل شد. به همین دلیل بعنوان یک مهندس بفکر ساخت دستگاهی افتاد که این ماساژ پوست را بطور خودکار انجام دهد. بدین ترتیب در سال ۱۹۸۰ موفق به ساخت دستگاه Endermologie گردید که معروف به LPG شد.

دستگاه LPG چگونه کار می کند؟

دستگاه LPG که از جدیدترین تکنیک های درمان سلولیت و کاهش سایز و لاغری موضعی است، در مناطق مختلف پوست کاربرد دارد.

لیپوماساژ توسط این دستگاه غیر تهاجمی بوده و نیاز به بی هوشی ندارد. این دستگاه با استفاده از یک موتور مخصوص باعث ایجاد مکش قابل تنظیم در شدت و فرکانس می شود که با دو غلطک باعث کشیده شدن پوست می شود.

ماساژ مکانیکی دستگاه با ایجاد یک فشار مثبت و حرکت کردن بر روی پوست و ایجاد فشار منفی بر لایه های زیرین پوست اثرات خود را بر روی پوست و سلولیت و چربی های زیرین پوست، عضلات، و یا استخوانها و عروق و اعصاب می گذارد، بدون اینکه اثرات سوء بر لایه های فوق بگذارد.

 

تکنیک رول (گردش)

دو غلطک مستقل در دستگاه LPG در حالیکه حرکت رو به جلو دارند کمک به کشیده شدن پوست می کنند. این روش در درمان بافتهای مختلف از جمله؛ سلولیت، چربی، ادم پوستی، بافت فیبری در پوست، چسبندگی های پوستی، التهاب های پوستی، پوستهای نازک شده و شکننده و حساس، موثر می باشد.

تکنیک بلند کردن (Lift)

با ایجاد پالس های ضربانی کوچک در سر دستگاه باعث ایجاد موجی در بافتهای بدن می شود که نتیجه آن تحریک سیستم ظریف سازی پوست است. که با توجه به میزان فرکانس بخش لیفت دستگاه (۴، ۸ یا ۱۶ پالس) و قدرت مکش انتخاب شده (که شدت آن قابل تنظیم است) این تحریکات برای زیبایی سازی و اهداف درمانی از جمله پوست نازک و شکننده، ادم بافتی، اسکار پوستی، چین و چروک پوستی، لیفت پوست استفاده می شود. از کاربردهای دیگر LPG می توان به بازسازی و استحکام پوست صورت، لیفتینگ صورت و رفع چین و چروک برطرف کردن منافذ باز پوست و برطرف کردن غبغب و تاخیر در فرآیند پیری اشاره کرد.

 مکانیسم اثر اندرمولوژی

تحریک مکانیکی عمل اصلی دستگاه است که توسط جامعه علمی اثرات آن به اثبات رسیده است. تحریک مکانیکی بر روی سطح پوست باعث ایجاد سیگنالهایی برای سلولهای پوستی می شود که پاسخ فیزیولوژیک سلولها به آن به شرح زیر است:

برقراری مجدد جریان خون و لنف در بافتهایی که دچار سلولیت شده اند. افزایش درناژ لنف و خون و در نتیجه از بین بردن مواد زائد تجمع یافته؛ و به همین ترتیب بهبود متابولیسم و تبادلات سلولی در سلولهای درم از جمله فیبروبلاست ها تحریک فیبروبلاستها جهت تولید کلاژن و الاستین فعال سازی تجزیه چربی ها می شود.

اندرموتراپی

شاخه دیگر از عملکرد دستگاه LPG است که در درمان مشکلات ساختــاری بدن از جمله کمردرد، روماتولوژی، آسیب هـای ورزشی و عضلانی نقش حمایت کننده و تسکینی دارد. LPG چربی سوزی موضعی را تا ۷۰ درصد افزایش میدهد. اندرموتراپی موجب تحریک جریان وریدی شده تا یک تخلیه ی سریع و قوی در کل بافت انجام شود. علاوه بر این اندرموتراپی بسیار سریع تر از درمان های تندرستی است.

اندیکاسون های درمانی : ادم ها ، پایین تنه های چاق یا  heavylegs
LPG می تواند با حذف چربی های موضعی ظاهری زیبا به اندام شما بدهد.
LPG یکی از پیشرفته ترین تکنیکهای صد در صد طبیعی برای جوان سازی پوست است.

با LPG از همان جایی که می خواهید لاغر شوید

LPG برای مبارزه اختصاصی با چربی های مقاوم و انباشته شده که در محدوده شکم، ران، لگن، باسن و بازو ها تجمع یافته اند طراحی شده است. بافت های ضخیم و سخت که سلول های چربی را احاطه کرده اند نرم شده و به تدریج به همراه رژیم و ورزش، چربی های مقاوم انباشته شده کم می شوند. صاف شدن، بالا کشیده شدن مناطق فروافتاده باسن، همین طور برطرف شدن چربی های در برگرفته آنها و تراشیده شدن برجستگی پهلو و لگن از معجزات این روش است. از این روش ها در کلینیک تخصصی لاغری نارنجستان به شکل کاملاً علمی توسط سایز متخصص مربوطه استفاده می شود.

 

 

 

 

خطرات استفاده از سیستم‌های لاغری موضعی به جای ورزش و رژیم غذایی صحیح
هر چقدر هم از مزیت‌های لاغر شدن از طریق رژیم‌های غذایی اصولی و ورزش‌های نرم و مداوم همچون پیاده‌روی روزانه حداقل به مدت ۴۰ دقیقه در روز بگوییم، باز هم وسوسه كاهش وزن و سایز با توسل به مكانیسم‌های نوین لاغری‌های موضعی، در كوتاه‌مدت، دست از سر بسیاری از افراد، بخصوص كسانی كه از توان مالی خوبی برخوردارند، برنمی‌دارد.
گویا خصلت‌های ذاتی مهار نشده ما ایجاب می‌كند كه بخواهیم بدون تلاش و پیگیری مداوم و طولانی‌مدت به خواسته‌هایمان بسرعت جامه عمل بپوشانیم، بدون آن كه بخواهیم به مدت زمان ماندگاری اثرات مثبت و از آن مهم‌تر عواقب منفی بهره‌گیری از ضرب‌الاجل‌ها فكر كنیم.

جنگ با سلولیت‌ها
این سلولیت‌ها چقدر آزاردهنده‌اند! منظورمان همان عارضه‌ای است كه از تجمع بیش از اندازه چربی در سلول‌های چربی واقع در لایه زیر پوست ایجاد می‌شود كه با جمع شدن آب در بافت‌های مجاور همراه است و در اطراف ران، شكم، بازوها و باسن خانم‌هاشیوع بسیاری دارد.
قسمت ناراحت‌كننده قضیه آن است كه این سلول‌ها نمای زشتی همچون پوست پرتقال را به پوست می‌دهند. بعلاوه در كنار آن، پاره‌ای اختلالات زیان‌آور مانند بالا رفتن فشار خون و كاهش گردش خون موضعی در بافت نیز ایجاد می‌شود.
متاسفانه این ناهنجاری‌های سلولیتی در اغلب موارد با فعالیت‌های ورزشی و به تنهایی یا حتی با سخت‌ترین رژیم‌های تغذیه‌ای لاغری، قابل درمان نیست.

تحقق رویای رفع سلولیت
اندرمولوژی یا دستگاه LPG یكی از جدیدترین تكنیك‌های موجود برای درمان سلولیت و كاهش سایز است كه با حركات مكشی ضمن افزایش قوام پوست، سطح آن را یكنواخت و هموارتر می‌كند. در واقع این سیستم به صورت كنترل شده روی بافت‌های عمقی پوست اثر گذاشته، با تقویت بافت همبند و سفت شدن پوست، باعث رفع سلولیت (ناهمواری‌های پرتقالی شكل پوست) و صاف شدن سطح خارجی آن می‌شود و نمای ظاهری پوست را ترمیم می‌كند. مسلما این روش نیاز به جراحی لیپوساكشن و عوارض ناشی از آن را مرتفع می‌كند.
اما همه این تاثیرات مثبت بنا بر نظر دكتر بهزاد نوشادی متخصص تربیت بدنی و علوم ورزشی تنها یك طرف قضیه است. وی در این باره به “جام‌جم ” می‌گوید: این سیستم نه‌تنها به دلیل مالیدن پارافین روی پوست می‌تواند عوارض پوستی به همراه داشته باشد، بلكه به عروق طبیعی بدن و حتی كلیه‌ها به علت از دست دادن شدید آب میان بافتی بدن، آسیب می‌رساند.علاوه بر آن، بعضا افرادی كه به صورت دوره‌ای از چنین سیستم‌هایی برای كاهش سایز استفاده می‌كنند، دچار عوارض كبدی، بخصوص در دهه ۵۰ زندگی‌شان می‌شوند.

خطر بروز نارسایی‌های كبدی
در كنار LPG سیستم‌های دیگری نیز چون لیزرلیپولیزر و اولتراسوند یا دستگاه‌های RF (سیستم‌هایی كه با بهره‌گیری از امواج رادیو فركانسی دوقطبی و نور مادون قرمز به درمان سلولیت‌ها می‌پردازند) برای از بین بردن سریع سلول‌های چربی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالی كه بسیاری از استفاده‌كنندگان از این روش‌ها در كشور ما غافل از این هستند كه این سیستم‌ها نه‌تنها بدون داشتن رژیم غذایی اصولی و ورزش كردن جواب نمی‌دهد، بلكه كار با این سیستم‌ها هم باید تحت نظر یك متخصص و اپراتور با تجربه صورت بگیرد.
دكتر زهره نیكبخت،متخصص پوست و مو در این باره می‌گوید: قبل از استفاده از این سیستم ها باید از سلامت كامل فرد اطلاع پیدا كرد تا كاربرد این روش‌ها منجر به بیدار شدن بیماری‌های نهفته در وی نشود. به گفته دكتر نیكبخت، فرد باید از نظر بالا نبودن آنزیم‌های كبدی و نداشتن نارسایی‌های كبدی مورد معاینه قرار بگیرد، چراكه در غیر این صورت به دنبال استفاده از این سیستم‌ها، ترشح آنزیم‌های كبدی، افزایش یافته و مقدار چربی خون نیز بالا خواهد رفت.

لاغری با لیزر به چه قیمت؟
لیزر لیپولیزر تكنولوژی نوینی است كه با بهره‌گیری از امواج الكترو مغناطیسی طی چند جلسه به رفع چاقی‌های موضعی كمك می‌كند.
دكتر نیكبخت تاكید می‌كند: گرچه این روش‌ها به نوعی جایگزین جراحی لیپوساكشن شده‌اند و عوارض ناشی از لیپوساكشن چون آمبولی (انباشته شدن چربی داخل عروق) و بعضا مرگ ناگهانی را از بین برده‌اند، ولی بدون رعایت رژیم غذایی و ورزش نتیجه مثبت و ماندگاری نخواهند داشت. حتی پس از مدتی در صورت عدم رعایت این موارد، چربی‌های موضعی، بیش از گذشته در بافت‌های قبلی ایجاد خواهد شد.
اولتراسوند، كم خطر نیست
این روزها بسیاری از خانم‌ها، بخصوص آنهایی كه می‌خواهند ظرف یك یا دو هفته، سایز خود را كاهش دهند، به استفاده از اولتراسوند روی می‌آورند. این سیستم نوعی میكروماساژ مكانیكی ـ حرارتی است كه با شكستن سلول و پاره كردن جدار سلول‌های چربی و خروج آب از آنها باعث لاغری در محل چاقی‌های موضعی می‌شود. كاربرد این سیستم در صورت عدم كاربرد تخصصی آن می‌تواند باعث سوختگی شود.
دكتر نوشادی با نفی جایگزینی هریك از این روش‌ها به جای یك رژیم درست و ورزش نرم و مداوم می‌گوید: قرار گرفتن بافت‌های بدن در معرض حوزه‌های مغناطیسی، اشعه‌ها و لیزر بی‌شك اثرات منفی خود را به همراه دارد، بعلاوه نباید از خاطر برد كه كاربرد این شیوه‌ها باید با مصرف آب زیاد همراه باشد تا چربی‌های بدی كه داخل خون آزاد شده از این طریق دفع شود وگرنه خطر تصلب شرائین نیز وجود خواهد داشت.
فراموش نكنیم كه داشتن یك رژیم اصولی و انجام حركات هوازی به طور روزانه بهترین و موثرترین روش برای داشتن اندامی متناسب و زیبا برای همه زمان‌هاست.

 

 

 

 

 

 

منبع: http://mehrmihan.ir/lpg-effect-on-weight-loss/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b