بیشتر بدانید های پزشکی و سلامت
header
آموزش کف پوش سه بعدی

بیشتر بدانید های پزشکی و سلامت

 بیشتر بدانید های پزشکی و سلامت

درباره بدنتان بیشتر بدانید/ گزارشي جالب از انواع خنده هاي انسان!

گزارشي جالب از انواع خنده هاي انسان!

ظاهراً ما انسان‌ها تنها موجوداتي هستيم كه مي‌خنديم، يا حداقل تا الان خنده بقيه جانوران را درك نكرده‌ايم. ظاهراً هم دلايل مشخصي وجود دارند كه ما به خنده مي‌اندازند كه در بين همه مشترك هستند…

شاید تا به حال اصطلاح زبان بدن را شنیده یا خوانده باشید. رفتار آدم به نوعی کلامی و غیر کلامی تقسیم می شود. رفتار های غیر کلامی گاهی بیشتر از رفتار های کلامی در انعکاس منظور واقعی افراد اهمیت دارند. در کلام فرد ممکن است دروغ، پنهان کاری یا ریاکاری وجود داشته باشد ولی رفتار های غیر کلامی او به سختی تحت کنترلش قرار دارند. این رفتار ها معمولاً خود به خودی و غیر ارادی هستند و پنهان کاری در آنها بسیار مشکل است. زبان بدن در دسته رفتار های غیرکلامی قرار می گیرد. به اعتقاد روان شناسان شما و دیگران هنگام گفت وگو تنها از راه کلام به سوی یکدیگر پیام نمی فرستید. در واقع شما علاوه بر اینکه با کلام خود با یکدیگر سخن می گویید به صورت غیر کلامی نیز در حال حرف زدن هستید؛ به این معنا که هر یک از شما می توانید با توجه به مواردی چون وضعیت دستان طرف مقابل، حالت های بدن و اجزای چهره او، نوع نشستن یا ایستادنش، نوع و جهت نگاه کردن او و… برداشت هایی در مورد منظور واقعی و مقصود فرد داشته باشید.

آیا با نوع خنده حرف می زنید؟

ظاهراً ما انسان ها تنها موجوداتی هستیم که می خندیم، یا حداقل تا الان خنده بقیه جانوران را درک نکرده ایم. ظاهراً هم دلایل مشخصی وجود دارند که ما به خنده می اندازند که در بین همه مشترک هستند، حالا بعضی ها راحت تر به خنده می افتند و بعضی ها هم باید خیلی موضوع خاص باشد تا بالاخره لب های مبارک را حرکتی بدهند و کمی لبخند بزنند. یکی از مواردی که در مبحث زبان بدن اهمیت دارد نوع خندیدن است. البته ارزیابی زبان بدن آسان نیست و هیچ یک از این فاکتور ها به تنهایی نمی توانند مبنای قضاوت و نتیجه گیری شما قرار گیرند. برای پی بردن به نظر واقعی و مقصود طرف مقابل خود، باید حالت های مختلفی را در کنار هم در نظر بگیرید، برای مثال حالت دست ها، جهت نگاه و نوع خندیدن فرد در واقع حالت های مختلف بدن فرد مانند کلمه هایی هستند که در کنار هم جمله ای را می سازند و می توان از آنها مواردی را استنباط کرد. در واقع به تنهایی معنایی ندارند. برای اینکه به نحوه ارزیابی زبان بدن پی ببرید، می توانید کتاب های علمی ای را که در این زمینه نوشته شده اند، مطالعه کنید.

از روی پیروزی

یکی دیگر از موقعیت هایی که آدم بی اختیار می خندد، موقعیت برتری و پیروزی است، برای مثال وقتی یک تیم ورزشی بازی را می برد، در چهره بازیکنان این خنده را می بینید. این خنده هم از آن خنده هایی است که لبخند را به لب بقیه هم می آورد، البته به این شرط که در تیم بازنده نباشند!

از سر تعجب و شگفتی

شده کسی شما را سور پریز کند و به خودتان بیایید ببینید دارید می خندید؟! این خنده ناشی از تعجب است و از آن خنده هایی است که بقیه را هم به لبخند وا می دارد، البته وقتی واقعی باشد اصلاً از همان مواردی است که آدم را لو می دهد که برای مثال از هدیه خوشش آمده یا نه، چون نمی توان مصنوعی اش را در صورت ایجاد کرد.

در برابر موقعیت های غیر عادی

معلوم نیست چرا، اما گاهی آدم ها وقتی با عدم تناسب روبه رو می شوند، می خندند، برای مثال وقتی تصویری می بینند که چهره و بدن به هم نمی خورد، یا وقتی خودشان را در آینه های عجیب و غریب می بینند. اصلا بخش زیادی از سرگرمی های خانوادگی، گرفتن عکس های بی تناسب است.

برای پوشاندن حالت های درونی

گام هم ما آدم ها از شدت فشار درونی ای که تجربه می کنیم، یا مثلا وقتی خیلی عصبانی یا ترسیده هستیم، می زنیم زیر خنده این خنده هم عصبی است و اطرافیان را متعجب و گاهی هم عصبی می کند.

قلقلک

خیلی از آدم ها قلقلکی هستند، البته میزان آن در بین افراد فرق دارد. کف پاها، زیر بغل و پهلو ها از نقاظ معمولا حساس در برابر قلقلک هستند. بچه ها راحت تر در برابر قلقلک به خنده می افتند

برای مسخره کردن

متاسفانه مسخره کردن هم از دلایل خندیدن نوع بشر به شمار می رود. مسخره کردن ظاهرا برای تحقیر دیگری اما در واقع در پاسخ به تمایلات سرکوب شده افراد اتفاق می افتد. برای همین هم خنده های ناشی از مسخره کردن عصبی و کشدار است و اصلا دلچسب نیست .

برای جلب توجه

گاهی افراد برای این می خندند که توجه دیگران را جلب کنند. یا هم رنگ جماعت شوند و بقیه فکر نکنند موجودات بی مزه ای هستند یا اینکه این فرد خودش را می گیرد و خودش را یکی از اعضای گروه نمی داند. این خنده ها ممکن است خیلی افراطی باشند یا اینکه زاویه طبیعی دهان موقع خنده در آن نباشد

خنده با لب های بسته

این خنده ها از نوع پنهان کننده احساسات هستند. یک خط در سراسر صورت ظاه می شود و دندان ها پوشیده هستند. فردی که اینطور لبخند می زند احتمالاً رازی دارد.

خنده واقعی و طبیعی

وقتی افراد واقعاً خوشحالند، لدت می برند و هیجان زده اند، از ته دل می خندند. در این خنده حالت لب ها و دهان تقارن دارد و احساسی که به بقیه منتقل می شود، حس شادی است؛ به طوری که ناخودآگاه لبخند به لب بقیه می آید.

خنده با فک افتاده

این نوع خنده هم از نوع غیر واقعی خنده است. در واقع ما وقتی می خندیم. کمی فکمان پایین تر می آید اما اگر خنده مصنوعی باشد، فک کمتر پایین می اید و نشان می دهد که فرد احتمالاً برای داشتن این لبخند تمرین کرده و الان خنده اش طبیعی و ناشی از احساسش نیست.

خنده با دهان کج شده

وقتی دهان کسی موقع خندیدن کمی کج می شود، بیشتر نشان می دهد که شیطینتی در آن است. شاید مثلا قصد سربه سر گذاشتن دارد در این حالت کمی گوشه لب روبه پایین است و چشمان فرد هم به شخص مورد نظر زل زده است.

خنده زورکی

خنده زورکی عصبی است و بیشتر پیام استرس را منتقل می کند. گاهی هم برای عوض کردن حال و هوای حاکم و گاهی هم برای همراهی با جمع است؛ یعنی فرد دلش می خواهد با این گروه همراه باشد.

درباره بدنتان بیشتر بدانید


با ما همراه باشید تا شما را با ۱۷ حقیقت جالب درباره بدن انسان آشنا کنیم:

۱. بدن انسان از ۷ اُکتیلیون اتم تشکیل‌شده است

۲. ۳۷ تریلیون سلول در بدن انسان وجود دارد.

۳. لایه بیرونی پوست، هر دو تا چهار هفته یک‌بار پوست می‌اندازد که در طول یک سال چیزی حدود ۰.۷ کیلوگرم پوست مرده می‌شود.

۴. اسید معده قادر است فلز را حل کند.

۵. سلول‌های عدسی چشم، سلول‌های ماهیچه‌های قلب و عصب‌های کورتکس مغز تنها سلول‌هایی‌اند که تا پایان عمر با انسان می‌مانند.

۶. اگر چین‌وچروک‌های مغز انسان باز می‌شدند، اندازه آن چیزی در حدود یک روبالشی می‌شد.

۷. تریلیون عصب از حافظه انسان پشتیبانی می‌کنند. مطالعات نشان داده‌اند که با نمایش ۲۵۰۰ تصویر از پیش چشم شرکت‌کنندگان در آزمایش‌ها آن‌هم تنها ظرف ۳ ثانیه، اگر شرکت‌کننده با ۹۲ درصد دقت تصاویر را دیده بود، می‌توانست تصویر را به یاد بیاورد.

۸. ۱۰ درصد از روز صرف پلک زدن می‌شود.

۹. بینی انسان می‌تواند یک تریلیون رایحه را از هم تشخیص دهد.

۱۰. چشمان انسان می‌توانند بین ۲.۳ تا ۷.۵ رنگ را از هم تشخیص دهند.

۱۱. انگشتان انسان قادرند لبه‌ای به ضخامت ۱۳ نانومتر را احساس کنند (۷.۵۰۰x کوچک‌تر از قطر موی انسان).

۱۲. بدون انگشتان کوچک دست، دست‌ انسان ۵۰ درصد از قدرت خود را از دست می داد.

۱۳. قلب انسان ۱۰۰،۰۰۰ بار در روز می‌تپد، در هر دقیقه ۵.۵ لیتر خون پمپاژ می‌کند که در طول یک سال به ۳ میلیون لیتر می‌رسد.

۱۴. ۴ دقیقه پس از مرگ تجزیه بدن آغاز می‌شود. به این فرایند که در طی آن آنزیم‌ها و باکتری‌های خود بدن شروع به خوردن بافت‌ها می‌کنند، «خود هضمی» گفته می‌شود.

۱۵. برحسب توان قدرتی بدن، استخوان ران یک فرد ۸۳ کیلوگرمی با سایز ۱۱ (طبق معیارهای آمریکا) می‌تواند وزنی برابر ۱۶۰۰۰ نفر را برای یک‌لحظه تحمل کند.

۱۷. ۳ تا ۵ پوند بدن از باکتری تشکیل می‌شود و بین ۱۰۰ میلیون ‌تا ۱ بیلیون باکتری می‌تواند روی هر دندان رشد کنند.

۱۶. اگر تمام دی اِن اِی بدن به‌صورت حلقه‌حلقه به هم متصل شود تا ۱۰ بیلیون مایل امتداد خواهند داشت. درواقع مثل این است که این زنجیر از کره زمین به پلوتون برود و برگردد.

 

 

منبع:http://mehrmihan.ir/learn-more-about-medical-and-health/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b