کهریز صلاح الدین
header
آموزش کف پوش سه بعدی

کهریز صلاح الدین

کهریز صلاح‌الدین، روستایی از توابع بخش خزل شهرستان نهاوند در استان همدان ایران است.

این روستا در دهستان خزل شرقی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال۱۳۹۰، جمعیت آن ۱۴۹۰نفر (۲۷۲خانوار) بوده‌است.

بزرگان این روستا شادروان شیخ جمعه رودباری(یزدان پناهی) که از بزرگان نهاوند نیز محسوب می شوند . شادروان شیخ موسی یزدان پناهی فرزند شیخ جمعه و حاج امید علی سلگی که در قید حیات هستند از بزرگان کهریز صلاح الدین و منطقه ی خزل و شهرستان نهاوند می باشند.

kahriz-salahuddin

در مورد تپه قدیمی این روستا بدانید که این تپه به گفته مسئول میراث فرهنگی شهرستان از آثار دوران اشکانیان به شمار میرود یعنی در حدود صد سال پیش از میلاد اما هیچ نگهداری  و حصار گذری  در آن به عمل نیامده و هر ساله بر اثر فرسایش مقداری از ارتفاع ان کاسته میشود و گاها مشاهده شده خاک برداری غیر قانونی هم از ان میشود که این خود باعث تخریب تدریجی آن میشود.امید است مسئولین شهرستان نهاوند توجه بیشتری به این قضیه داشته باشند.

روستای کهریز نسبت به بحث شورا همیشه حساس بوده طوری که در طول سه دهه اخیر  همیشه رقابت در این زمینه وجود داشته البته این رقابت همیشه سالم و بدون مشاجره خاصی بوده و این هم از نقاظ قوت اخلاقی مردم این روستاست. اسامی نفراتی که در انتخابات شورای سال ۹۲ انتخاب شدند در ذیل آوردهایم . لازم به ذکر است انتخاب دهدار از وظایف و اختیارات شورا می باشد .

۱ .حاج نجف علی سلگی

۲. علی سیراوند

۳.حمزه سلگی

kahriz-salahuddin

منبع : http://mehrmihan.ir/kahriz-salahuddin/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b