چم باغ از توابع ویسیان
header
آموزش کف پوش سه بعدی

چم باغ از توابع ویسیان

بخشدار ویسیان از مهار آتش سوزی در مراتع و جنگلهای «تنگ چم باغ» ویسیان خبر داد.

Image result for ‫منطقه چم باغ از توابع ویسیان‬‎

صالح کشوری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه آتش سوزی که ساعت ۱۸ عصر در بخش وسیعی از جنگل و مراتع «تنگ چم باغ» ویسیان از توابع شهرستان دوره چگنی آغاز شد، اظهار داشت: این آتش سوزی با تلاش نیروهای منابع طبیعی، آتش نشانی و نیروهای محلی شامگاه یکشنبه به طور کامل مهار و به کنترل در آمد.

وی گفت: هم اکنون تمام نیروهای منابع طبیعی، دهیاران و اهالی محل در منطقه حضور دارند که در صورت بروز حادثه و آتش سوزی احتمالی در اسرع وقت به عملیات اطفا حریق بپردازند.

بخشدار ویسیان افزود: هنوز میزان خسارت وارده به جنگل و مرتع این منطقه مشخص نیست و تا فردا کارشناسانی برای برآورد خسارت به منطقه اعزام می شوند.

کشوری یادآور شد: علت آتش سوزی در دست بررسی است.

 
چم باغ سفلی، روستایی از توابع بخش ویسیانشهرستان خرم‌آباد در استان لرستانایران است.

این روستا در دهستان ویسیان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایراندر سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۶۳ نفر (۴۶خانوار) بوده‌است.

jam-garden-of-functions-vaisy

استان لرستان یکی از استان‌های غربی ایران است. این استان ۲۸٫۲۹۴ کیلومتر مربع مساحت و بیش از یک میلیون و هفتصد و پنجاه و چهار هزار نفر جمعیت دارد.نرخ بیکاری در لرستان با ۲۰٫۲ درصد بالاترین نرخ بیکاری در ایران است.این استان سیزدهمین استان ایران از نظر جمعیت می‌باشد و یکی از استان‌های پرجمعیت ایران به شمار می‌رود. خرم‌آباد مرکز استان است. طبق آمار سال ۱۳۸۵، خرم‌آباد بیستمین شهر بزرگ کشور است. لرستان سرزمینی کوهستانی است و غیر از چند دشت محدود، سراسر آن را کوههای زاگرس پوشانده‌است. اشترانکوه با ۴۱۵۰ متر ارتفاع بلندترین نقطه استان واقع در حدفاصل شهرستان های دورود ، ازنا و الیگودرز ، و پست‌ترین نقطه آن در جنوبی‌ترین ناحیه استان واقع شده و حدود ۵۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. بر اساس یافته‌های باستان شناسی این منطقه یکی از نخستین سکونتگاه‌های قدیمی بشر است و مفرغ لرستان از شهرت باستان‌شناسی زیادی برخوردار است. لرستان تنها استان ایران است که به دلیل اهمیت فوق‌العاده تاریخی یکی از ۴ بخش اصلی موزه ملی ایران را به خود اختصاص داده‌است. این ۴ بخش اصلی عبارتند از پیش از تاریخ، تاریخی و لرستان، دوران اسلامی، مهر و سکه.استان لرستان سومین استان پر آب کشور است و ۱۲ درصد آبهای کشور را در اختیار دارد.این استان علی‌رغم غیرمرزی بودن خسارت‌های بسیاری در جریان جنگ ایران و عراق متحمل شده‌است.

منبع : http://mehrmihan.ir/jam-garden-of-functions-vaisy/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b