نحوه پرینت گرفتن اسمس
header
آموزش کف پوش سه بعدی

نحوه پرینت گرفتن اسمس

پرینت اس ام اس

به دلیل امنیتی بودن این موضوع هیچ گونه خبر رسمی از بابت چگونگی ذخیره سازی اطلاعات تماس و پیامک ها از مسئولین گفته نشده است. اما چیزی که مشخص و ۱۰۰% از آن اطلاع داریم این است که متن پیامک ها از طرف مخابرات و یا شرکتهای دیگر مخابراتی قابل استخراج می باشد.

بنابراین اگر چنانچه از طریقی گفته شده باشد که متن پیامکها ذخیره سازی نمی شود، درست نیست و یا حداقل شاید در گذشته دور این کار امکان پذیر نبوده. چرا که بارها و بارها در روند کار دادگاه ها پرینت اس ام اس و پیامک ها گرفته شده و ارائه شده است.

 

بررسی از لحاظ بعد فنی پرینت اس ام اس ها

 

در ابتدا کمی به صورت علمی به موضوع بپردازیم تا ببینیم آیا ذخیره سازی این اطلاعات توسط مخابرات و ایرانسل و غیره امکان پذیر است یا خیر؟

ذخیره سازی پیامک ها در حجم های زیاد از لحاظ فنی امکان پذیر بوده. پیامک ها بصورت Plain Text در حجم محدود (هر پیام ۱۶۰ کارکتر = ۱۶۰ بایت) ارسال میشود.

در ضمن این را هم باید در نظر داشت که اطلاعات را می توان با فشرده سازی، کم حجم تر نیز کرد.

الگوریتم های معمولی فشرده سازی متن می توانند به راحتی متن را در حدود ۵۰% فشرده سازی کنند. یک هارد ۲ ترابایتی قیمتی در حدود ۲۰۰ هزار تومن دارد، و میتواند بیش از ۱۲ میلیون داده ۱۶۰ بایتی را در خود ذخیره سازی کند. با استفاده از فشرده سازی، این ظرفیت به حدود ۲۴ میلیون افزایش پیدا خواهد کرد.

البته این در صورتی هست که همه این ۲۴ میلیون پیام از ۱۶۰ بایت کاملا استفاده کرده باشند، وگرنه تعداد بیشتری پیام را می توان ذخیره کرد.

درضمن شرکت های مخابراتی دارای سود بسیار زیاد و قطعا داری سرورها و هاردیسک های بسیار قوی میباشند. پس می توان گفت ذخیره سازی و پرینت پیامک ها به لحاظ فنی اصلا یک کار دشوار برای آنها به حساب نمی آید.

 

 

آموزش پرینت گرفتن اس ام اس ، پیام تلگرام و سایر پیامرسان ها در گوشی

 

در حالی که با استفاده از بکاپ گیری میتوان از حذف ناخواسته متن پیام هایی که ارسال کرده اید جلوگیری کرد ، گاهی به متن ها روی کاغذ احتیاج داریم تا به عنوان یک سند از آن ها استفاده کنیم. پرینت اس ام اس هایی که فرستاده اید و پیام هایی که با استفاده از پیامرسان های تلگرام و واتس اپ مبادله کرده اید را می توانید در منزل تهیه کنید و در مواقع اضطراری یک کپی فیزیکی از آن ها را به همراه داشته باشید. راه های ساده ای برای پرینت گرفتن از پیام های بک آپ گیری شده موبایل با هر نوع نرم افزار پیامرسانی وجود دارد که در مطلب امروز انزل وب به معرفی آن ها می پردازیم.

پرینت گرفتن از چت و پیام های تلگرام ، واتس اپ و اس ام اس های گوشی

How to Print a Text Message Conversation

گاهی چت ها و مکالمات متنی مهمی را با افراد مختلف انجام می دهیم که لازم است نسخه پرینت گرفته شده و فیزیکی آن را مشابه با پرینت مکالمات صوتی که از مخابرات تهیه می کنیم در دست داشته باشیم و از آن به عنوان مدرک در دادگاه و…استفاده کنیم. در پرینت گرفتن از اس ام اس و پیام های پیامرسان های مختلف نظیر تلگرام اسکرین شاتی از صفحات مکالمات تهیه می شود و سپس تصویر توس برنامه های معرفی شده به چاپگر ارسال میشود. پیش از این روش های پرینت گرفتن از پیام های تلگرام را معرفی کرده ایم.

پرینت گرفتن از پیام ها با استفاده از AirPrint یا Google Cloud Print

در صورتی که به پرینترهایی دسترسی دارید که از AirPrint اپل یا Cloud Print گوگل پشتیبانی می کند می توانید به سادگی از صفحات متن ها به صورت بی سیم پرینت بگیرید.

how-to-print-asms

در صورتی که پرینتر شما از هیچ یک از این قابلیت ها پشتیبانی نمی کند از روش اسکرین شات که در ادامه معرفی می کنیم استفاده کنید:

اولین گام تهیه اسکرین شات از صفحه پیام ها است. برای اسکرین شات گرفتن در آیفون دکمه های home و پاور دستگاه را به صورت همزمان فشار دهید. برای دستگاه ها اندرویدی اصول ثابتی وجود ندارد و به مدل گوشی شما بستگی دارد؛ اما در اغلب دستگاه ها با فشردن همزمان دکمه کاهش ولوم و پاور می توانید اسکرین شات بگیرید. با همین روش از تک تک صفحات مدنظر خود اسکرین شات تهیه کنید.

تمام اسکرین شات ها در گالری موبایل شما ذخیره می شوند و برای پرینت گرفتن از تکست ها از این قسمت عکس ها را باز کنید و مطابق با نکاتی که در ادامه می خوانید اقدام کنید:

پرینت گرفتن از پیام و SMS در آیفون ( iOS )

اگر از آیفون یا آیپد استفاده می کنید Photos را باز کنید.

how-to-print-asms

بخش “Screenshots” را انتخاب کنید.

how-to-print-asms

“Select” در گوشه سمت راست صفحه را لمس کنید و اگر بیش از یک اسکرین را می خواهید انتخاب کنید از همین قسمت آن ها را مشخص کنید.

how-to-print-asms

سپس گزینه به اشتراک گذاری عکس ها را مطابق با شکل زیر انتخاب نمایید.

how-to-print-asms

گزینه های مختلف ظاهر می شوند. آن ها را اسکرول کنید و “Print” را انتخاب نمایید.

how-to-print-asms

در صورتی که اولین بار از پرینتر استفاده می کنید نام پرینتر خود را انتخاب کنید.

how-to-print-asms

how-to-print-asms

نهایتا “Print” را برای پرینت گرفتن از صفحات انتخاب نمایید.

how-to-print-asms

پرینت گرفتن از چت ها و اس ام اس در اندروید

همان طور که گفته شد استفاده از Google Cloud Print در صورتی که پرینتر شما پشتیبانی کند بهترین راه است. در غیر این صورت از روش های دیگر استفاده می کنیم. برای شروع باید برنامه Cloud Print را روی گوشی یا تبلت اندرویدی خود نصب کنید.

how-to-print-asms

بعد از نصب برنامه روش های زیادی برای تهیه پرینت پیام ها وجود دارد. به عنوان مثال می توانید صفحات مدنظر خود را مشابه با روش های ذخیره صفحات وب به صورت PDF به فایل پی دی اف تبدیل کنید و سپس در گوگل درایو ذخیره نمایید. در مرحله بعدی نیز با دانلود برنامه های مخصوص متناسب با برند پرینتر خود نظیر اچ پی، کنون و…در سایت های اصلی آن ها از صفحات پرینت بگیرید. استفاده از این روش به سادگی روش های AirPrint یا Google Cloud Print نیست؛ اما در مواقع ضروری می توانید برای تهیه پرینت از مکالمات متنی خود از آن استفاده کنید.

پرینت گرفتن از مکالمات متنی با روش قدیمی

در صورتی که پرینتر های متداول و ساده دارید که از AirPrint یا Google Cloud Print پشتیبانی نمی کنند به ناچار چند مرحله اضافی را برای پرینت گرفتن از اس ام اس ها و پیام های خود باید طی کنید. ابتدا مطابق با روش قبل از صفحات اسکرین شات تهیه کنید. سپس اسکرین شات ها را به کامپیوتر خود انتقال دهید.

یک راه  ساده برای انتقال تصاویر ایمیل کردن اسکرین شات ها است که به سادگی در دستگاه های اندرویدی و iOS امکان پذیر است. در گوشی های اندرویدی اسکرین شات ها را از گالری خود انتخاب کنید و با استفاده از ایمیل خود یا سرویس های ذخیره ابری نظیر دراپ باکس و گوگل داریو آپلود کنید تا در کامپیوتر خود آن ها را مشاهده کنید.

how-to-print-asms

در iOS اسکرین شات را از گالری خود انتخاب کنید و گزینه “Mail” را مطابق با شکل زیر انتخاب کنید. دقیقا مشابه با اندروید به وسیله ایمیل کردن یا آپلود در ذخیره های ابری می توانید از طریق کامپیوتر به عکس ها دسترسی داشته باشید.

how-to-print-asms

راه های زیادی برای انتقال صفحات ذخیره شده در کامپیوتر و پرینت پیام ها و اس ام اس ها وجود دارد. اگر کاربر آیفون و یا آیپد هستید و حساب iCloud Photo Library شما فعال شده باشد پس اسکرین شات ها مستقیما به برنامه Photos در سیستم مک شما انتقال داده می شوند.

در صورتی که روی برگه های چاپ شده آدرس اینترنتی درج شده باشد بهتر است با روش های حذف آدرس اینترنتی صفحه از برگه آن ها را حذف کنید و در فتوشاپ یا سرویس های آنلاین ویرایش تصویر تغییراتی برای نمایش بهتر تصاویر ایجاد کنید.

 

 

 

 

منبع: http://mehrmihan.ir/how-to-print-asms/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b