ماسک های خانگی برای از بین بردن جای جوش
header
آموزش کف پوش سه بعدی

ماسک های خانگی برای از بین بردن جای جوش

 ماسک های خانگی برای از بین بردن جای جوش

از بین بردن جای جوش با جوش شیرین

با استفاده از یک قاشق، دو قاشق آب را با یک قاشق جوش شیرین مخلوط کنید تا به شکل یک خمیر غلیظ در آید. می‌توانید برای دستیابی به غلظت مناسب، آب یا جوش شیرین بیشتری اضافه کنید. این مخلوط نباید آبکی باشد و باید آنقدر غلیظ باشد که قابل شکل دادن توسط انگشتان شود.

مقابل آینه بایستید و با انگشتانتان،‌ این خمیر را روی جای آکنه بمالید. تمام سطح زخم‌ها را با ‌این خمیر بپوشانید و اجازه دهید که بمدت ۲ تا ۳ دقیقه روی پوستتان بماند.

خمیر را با استفاده از آب تازه از روی زخم‌ها بشویید و پوستتان را به آرامی خشک کنید. برای گرفتن بهترین نتیجه، روزی ۲ بار اینکار را تکرار نمایید.

 لیمو، از بین برنده جوش

از بین بردن جای جوش با لیمو ترش

لیمو یکی از بهترین داروهای شناخته شده جوش و کم رنگ کردن اثر آن بر روی پوست صورت می باشد. بدین منظور، فقط کافیست که پوست خارجی لیمو را بر روی پوست بمالید و اجازه دهید ۱۰ دقیقه روی پوست شما بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید. با تکرار این عمل، در طی چند روز شاهد تغییرات خواهید بود.


ماسک اسفناج :


کمی اسفناج برداشته و آب آن را بگیرید. کمی سفیداب را کم کم به آن اضافه نمایید و خوب آن مواد را بهم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند. این ماسک را نیز بر روی جوش ها و جای جوش قرار دهید.این مخلوط آثار جوش را از بین می برد.

ماسک برگ جعفری :


مقداری جعفری را بسیار خوب و با مواد ضد عفونی کننده مخصوص سبزیجات بشویید و سپس آنها را له کنید. کمی عسل را به آن جعفری له شده اضافه نمایید. آن مواد را به خوبی با هم ترکیب کنید. این ماسک را به مدت ۴۰ دقیقه روی جوش و محل جوش خود بگذارید. پس از گذشت ۴۰ دقیقه پوستتان را با آب ولرم بشویید. از این ماسک می توانید هر روز استفاده نمایید تا جوش ها و جای جوش پوست بهبود یابند.

ماسک سرکه سیب :


به منظور تهیه این ماسک، کمی سرکه سیب را در آب گرم بریزید و با یک آب پاش آن را به صورت خود بپاشید. اجازه دهید این ماسک بر روی پوستتان خشک شود. برای گرفتن نتیجه بهتر و سریعتر می توانید هر روز از این ماسک استفاده کنید تا آثار جوش از روی پوستتان زدوده شود.

 

ماسک  آلوورا

 

این گیاه حیرت انگیز ، آلوورا، نه تنها پوستهای متورم را تسکین می دهد بلکه به ترمیم بافتهای صدمه دیده هم با بالا بردن فرایند ترمیم کمک می کند. بهتر است از ژل تازه این گیاه استفاده کنیم تا از محصولاتی که حاوی آلوورا هستند.

یک برگ آلوورا بردارید و پوست سبز بیرونی آن را بگیرید. شما یک ماده ژل مانند در زیر پوست سبز خواهید دید. این ژل را بردارید و روی جای جوش استفاده کنید. بگذارید نیم ساعت باقی بماند و سپس آن را بشویید.

دوبار در روز از آلوورا استفاده کنید تا نتیجه را در کمترین روز ببینید. نه تنها جای جوش محو می شود بلکه پوستتان درخشان و محکم می شود.

ماسک  روغن زیتون

 

می توان گفت روغن زیتون بهترین روغن برای پوست است زیرا شامل کلی ویتامین (A, D, E, C,B1, B2) ، آهن و آنتی اکسیدان است. ویژگی ضدعفونی کننده روغن زیتون همچنین به از بین بردن جای جوش کمک می کند.

شما باید قبل از رفتن به رختخواب از روغن زیتون استفاده کنید.

مواد مورد نیاز:

  • روغن زیتون
  • آب گرم
  • یک حوله یا پارچه کتان تمیز

دستورالعمل:

  • قبل از هر چیز صورتتان را با آب ولرم بشویید و خشک کنید.
  • مقدار کمی روغن زیتون بردارید و صورتتان را با آن ماساژ دهید. تمرکزتان بیشتر روی جای جوش باشد.
  • ماساژ را چند دقیقه ادامه دهید تا جایی که احساس کنید روغن زیتون جذب پوست شده است.
  • حالا یک حوله تمیز یا یک پارچه را بردارید در آب گرم بیندازید
  • پارچه گرم و مرطوب را روی صورت بگذارید تا بخار را بگیرد
  • حالا روغن اضافی را به آرامی با پارچه پاک کنید. اما محکم آن را نسابید.
  • بعد از ۱-۲ دقیقه صورتتان را با آب معمولی یا گلیسرین مخصوص صورت بشویید.

 


منبع:http://mehrmihan.ir/homemade-mask-to-eliminate-acne-scars/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b