داروهای گیاهی ترک اعتیاد
header
آموزش کف پوش سه بعدی

داروهای گیاهی ترک اعتیاد

تر ک کردن هر ماده مخدری سختی‌های زیادی دارد. طوری که برای همه کسانی که تصمیم به ترک اعتیادشان دارند مثل یک کابوس بزرگ است. میزان درد و آزردگی ترک هر اعتیادی با هم فرق می‌کند و بسته به اعتیاد به هر ماده مخدری عوارض ترک آن هم متفاوت است. دارو‌های ترک اعتیاد خود اعتیادزاست. برای همین هم بهترین کار این است که تا جایی که می‌توانید از درمان‌های خانگی و داروهای گیاهی استفاده کنید. خیلی به داروی گیاهی با تردید نگاه می‌کنند و فکر می‌کنند تاثیر داروهای شیمیایی بیشتر و ترک اعتیاد راحتتر است. اما اگر میزان اعتیاد کم باشد و بتوان بدون استفاده از داروهای شیمیایی که علاوه بر عوارض زیاد آن روی بدن خودشان اعتیاد می‌آورند، داروهای گیاهی را جایگزین کنید بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

herbal-drugs-addiction

داروی گیاهی ترک اعتیاد تریاک و داروی گیاهی برای ترک متادون و و داروی گیاهی برای ترک ترامادول
این دارو براى رفع اعتیاد و جدا شدن از بند بندگى و بدبختى خانمان‏سوز اعتیاد به تریاک , متادون و ترامادول است
داروی گیاهی ترک اعتیاد کمک بسیارى مى‏ نماید و با تجربه زیاد مورد مصرف قرار گرفته و عده‏اى «مرد» را نجات داده است، مقصود از مردى شهامت و خوددوستى است زیرا در این گیرودار «خود» از دست مى‏ رود.
گروه پژوهشی بوعلی باب سلامتی برای هموطنان عزیز که به اعتیاد گرفتار هستند نسخه گیاهان دارویی ترک اعتیاد به همراه نسخه های تقویت کننده اعصاب را تهیه و تنظیم کرده که امید است این بیماری اعتیاد از بین برود
herbal-drugs-addiction
ترکیبات داروی گیاهی ترک اعتیاد:
گل گاوزبان ۱۰ گرم‏
هل سبز ۵ گرم‏
زنجبیل ۵ گرم‏
اسطوخودوس ۱۰ گرم‏
میخک ۵ گرم‏
کتیرا ۵ گرم‏
نارگیل ۳۰ گرم‏
شقاقل ۱۰ گرم‏
صندل سفید ۵ گرم‏
آمله مقشر ۵ گرم‏
هلیله سیاه ۱۰ گرم‏
عسل نیم کیلو

طرز تهیه داروی گیاهی ترک اعتیاد:
همه را نرم کوبیده و سپس ۱۰ گرم کچوله یا آزاراقى(۱) را دو روز در شیر خیسانده و پس از آن خارج کرده با سوهان ساییده به داروها اضافه کنند، بعدا همه را در عسل ریخته روزى چهار قاشق مرباخورى میل نمایند.

در کنار سایر داروهاى ترک اعتیاد گیاهى استفاده از زالو و حجامت کمک شایانى به موفقیت در ترک اعتیاد مى‏نماید و دردهاى پس از ترک اعتیاد نیز با کمک حجامت و زالودرمانى از بین خواهند رفت.

۱-اذارقى یا کچوله:
گونه‏اى از کف دریا است که جامد شده و به نى چسبیده است، چنان تندمزه است که به کار خوردن نمى‏آید، بعد از آنکه از تندى آن مى‏کاهند آن را چون مرهم مالیدنى به کار مى‏بندند.
مزاج ازاراقی یا کچوله:بسیار گرم است.
خواص درمانى ازاراقی یا کچوله: مزاج سرد و تباه را به حالت طبیعى برمى‏ گرداند و استعمال آن تنها باید از راه مالیدن خارجى باشد. آرایش: لکه ‏ها را از بین مى‏ برد. دمل و جوش: جوشهاى شیرى را دواست.
زخم و قرحه: در مداواى گرى تر و اگزما مفید است. (قوباء). مفاصل: ضمادش در علاج عرق النسا سودمند است.

از عوارض ترک اعتیاد مشکلات معده و سوءهاضمه است، دلپیچه و حالت تهوع، اسهال، رفلاکس اسید معده در روزهای اول ترک اعتیاد شایع است. زنجبیل و نعناع برای درمان این احوالات عالی است. زنجبیل خاصیت ضد تهوع دارد و نعنا دلپیچه و اسهال را درمان می‌کند. همچنین ریشه مارشمالو برای درمان اسهال و بی‌حالی ناشی از آن در دوران ترک اعتیاد بسیار مفید است. می‌توانید دمنوش این گیاهان را درست کنید و یا پودرش را با آب بخورید.

herbal-drugs-addiction

از مهمترین علائم ترک اعتیاد که ترسناک‌ترین قسمت آن است درد بدن است. برای این کار بهتر است از پوست درخت بید که یک آسپرین طبیعی و گیاهی است استفاده کنید. پوست درخت بید به عنوان سلطان قرص‌های مسکن شناخته شده‌است. وقتی در دوران ترک اعتیاد مشکل معده هست مصرف دارو‌های مسکن و آرام بخش که خودشان مشکلات معده و گوارشی ایجاد می‌کنند اشتباه است. پوست درخت بید را دم کنید روزی تا  سه لیوان بنوشید. دیگر گیاهان معروف در آرام‌کردن درد، زرچوبه، اسپیره کوهی، گل مینا و زنجبیل است شما می‌توانید این گیاهان را با هم در یک توری بپیچید و یک چای کیسه‌ای مسکن درست کنید. یادتان باشد در دوران ترک حداقل ۱۵ دقیقه زیر نور آفتاب قرار بگیرید و دراز بکشید بدن شما به انرژی خورشید بیشتر از هر وقت دیگری نیاز دارد و نور مستقیم آفتاب درد بدن را هم کمتر می کند

herbal-drugs-addiction

از دیگر عوارض ترک، بدخلقی و عصبی بودن است. مشکل در خوابیدن بیقراری زانوها و پاها تا جایی که شاید نتوانند تا چند روز یک خواب خوب داشته باشند. برای درمان این حالت گل ساعتی بهترین گزینه است. دمنوش گل ساعتی بهترین درمان برای از بین بردن افسردگی و اضطراب، بدخلقی است . این گل که همانطور که از نامش پیداست شکل ساعت است که برای خواب آرام خیلی‌ها آن را مصرف می‌کنند. شما می‌توانید از سنبل‌الطیب و اسطخودوس هم برای آرام بخشی ناشی از ترک اعتیاد مفید است.

این داروهای گیاهی را هنگام ترک اعتیاد عزیزانتان برایشان تهیه کنید و مطمئن باشید که کمک بسیاری به آنها می‌کنید.

گل ساعت، یا گل ساعتی خاصیت

 

منبع : http://mehrmihan.ir/herbal-drugs-addiction/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b