شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه آزاد خواهد شد
header
آموزش کف پوش سه بعدی

شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه آزاد خواهد شد

شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه آزاد خواهد شد شیخ ابراهیم زکزاکی شهادت شیخ زکزاکی سرنوشت شیخ زکزاکیزندگینامه شیخ زکزاکی زندگی نامه شیخ زکزاکی بیوگرافی شیخ زکزاکی شیخ زکزاکی کیست شیخ ابراهیم زکزاکی کیست زندگی نامه زکزاکی

آزادی شیخ ابراهیم زکزاکی در ۴۵ روز آینده

freedom-sheikh-ibrahim-zakzaky-in-45-days

حساب کاربری توئیتری منتسب به جنبش اسلامی نیجریه دقایقی قبل از امکان آزادی شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان این کشور خبر داد.

به نقل از مهر، بر اساس این پیام توئیتری، دادگاه عالی فدرال نیجریه در حکمی اعلام کرد که شیخ ابراهیم زکزاکی به همراه همسر وی ظرف مدت ۴۵ روز آینده آزاد خواهند شد.

در ادامه این پیام توئیتری آمده است: دولت نیجریه قرار است مکانی را برای اقامت آن ها مهیا کند.

لازم به ذکر است که دقیقا یک سال پیش ، ارتش نیجریه با یورش وحشیانه و بی رحمانه به عزاداران حسینی در حسینیه صاحب الزمان حدود ۲ هزار نفر از سوگواران حسینی را به خاک و خون کشید و پس از زخمی کردن شیخ زکزاکی و همسر وی، شیخ را به مکان نامعلومی انتقال داد.

متعاقب حمله ارتش نیجریه به حسینیه بقیه الله، شیخ ابراهیم زکزاکی به شدت مجروح شد و بر اثر شدت جراحت های وارده یکی از چشمان خود را به طور کامل از دست داد و چشم دیگر وی نیز در آستانه نابینایی قرار گرفت. وی تاکنون تحت عمل جراحی نیز قرار گرفت که البته نتیجه ای دربر نداشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b