انفجار مهیب ساختمان مسکونی اکباتان
header
آموزش کف پوش سه بعدی

انفجار مهیب ساختمان مسکونی اکباتان

اعلام وقوع حادثه انفجار در یک ساختمان مسکونی واقع در فاز یک شهرک اکباتان در ساعت ۱۹:۵۶ شب گذشته گفت: محل حادثه مجتمعی ۱۰ طبقه و ۸۰ واحدی بود که در یکی از واحدهای ۱۰۰ متری طبقه هفتم آن انفجاری منجر به آتش‌سوزی صورت گرفت و واحد مذکور کاملاً شعله‌ور شد.

وی ادامه داد: سه ایستگاه آتش نشانی به همراه نردبان هیدرولیکی، تشک نجات و خودروی تنفسی به محل حادثه اعزام و مشاهده شد بخشی از دیوارهای واحد مذکور و درب و پنجره واحدهای مجاور شکسته و تخریب شده است.

ekbatan-residential-building-explosion

ملکی با بیان اینکه دو نفر حادثه دیده در این واحد مسکونیحضور داشتند که یکی از آنها مرد چهل ساله و دیگری مادر ۶۵ ساله وی بود که به کمک آتش‌نشانان به سلامت از محل حادثه خارج شدند ، اظهار کرد: دود زیادی طبقات بالایی را فرا گرفته بود آتش‌نشانان ضمن خاموش کردن آتش به نجات حادثه‌دیدگان پرداختند.

ekbatan-residential-building-explosion

سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به اینکه در این حادثه ۱۲ نفر به سلامت از مجتمع مسکونی خارج شدند، افزود: حدود ۱۲ کپسول کوچک گاز مخصوص پر کردن فندک در محل حادثه وجود داشت که منفجر شده و باعث ایجاد حریق شده بود.وی گفت: پس از اطفاء حریق ایمن‌سازی محل حادثه و تخلیه دود عملیات ساعت ۲۱:۱۳ به پایان رسید

با استقرار آتش نشانان در محل مشاهده می‌شود که انفجار در زیرزمین ۶۵ متری یک ساختمان ۳ طبقه رخ داده است و  بر اثر شدت انفجار، تمامی در و دیوار و شیشه‌های ساختمان مذکور و کناری تخریب شدند.

به گفته ملکی در این حادثه آقای ۳۰ ساله که در واحد زیرزمین زندگی می‌کرد دچار سوختگی شد و یک پسر بچه ۱۰ ساله و پیرمرد ۶۰ ساله در حال عبور از ساختمان نیز بر اثر پرت شدن تیکه‌های شیشه و برخورد با آن‌ها دچار مصدومیت شدند.

وی افزود: در ساختمان مجاور نیز یک خانم بر اثر صدای انفجار دچار شوک زدگی شد که هر ۴ مصدوم به سرعت تحویل عوامل اورژانس شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: نشت گاز شهری و ایجاد شعله و جرقه‌ای که منجر به آتش سوزی نشده و تنها انفجار ایجاد کرده بود، علت بروز حادثه اعلام شد.

ملکی بیان کرد: با ایمن‌سازی محل حادثه عملیات در ساعت ۱۴:۳۰ به پایان رسید.

منبع : http://mehrmihan.ir/ekbatan-residential-building-explosion/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b