انفجار مهیب ساختمان مسکونی اکباتان - میهن مهر
header

مبلیما خرید مبل

انفجار مهیب ساختمان مسکونی اکباتان

اعلام وقوع حادثه انفجار در یک ساختمان مسکونی واقع در فاز یک شهرک اکباتان در ساعت ۱۹:۵۶ شب گذشته گفت: محل حادثه مجتمعی ۱۰ طبقه و ۸۰ واحدی بود که در یکی از واحدهای ۱۰۰ متری طبقه هفتم آن انفجاری منجر به آتش‌سوزی صورت گرفت و واحد مذکور کاملاً شعله‌ور شد.

وی ادامه داد: سه ایستگاه آتش نشانی به همراه نردبان هیدرولیکی، تشک نجات و خودروی تنفسی به محل حادثه اعزام و مشاهده شد بخشی از دیوارهای واحد مذکور و درب و پنجره واحدهای مجاور شکسته و تخریب شده است.

ekbatan-residential-building-explosion

ملکی با بیان اینکه دو نفر حادثه دیده در این واحد مسکونیحضور داشتند که یکی از آنها مرد چهل ساله و دیگری مادر ۶۵ ساله وی بود که به کمک آتش‌نشانان به سلامت از محل حادثه خارج شدند ، اظهار کرد: دود زیادی طبقات بالایی را فرا گرفته بود آتش‌نشانان ضمن خاموش کردن آتش به نجات حادثه‌دیدگان پرداختند.

ekbatan-residential-building-explosion

سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به اینکه در این حادثه ۱۲ نفر به سلامت از مجتمع مسکونی خارج شدند، افزود: حدود ۱۲ کپسول کوچک گاز مخصوص پر کردن فندک در محل حادثه وجود داشت که منفجر شده و باعث ایجاد حریق شده بود.وی گفت: پس از اطفاء حریق ایمن‌سازی محل حادثه و تخلیه دود عملیات ساعت ۲۱:۱۳ به پایان رسید

با استقرار آتش نشانان در محل مشاهده می‌شود که انفجار در زیرزمین ۶۵ متری یک ساختمان ۳ طبقه رخ داده است و  بر اثر شدت انفجار، تمامی در و دیوار و شیشه‌های ساختمان مذکور و کناری تخریب شدند.

به گفته ملکی در این حادثه آقای ۳۰ ساله که در واحد زیرزمین زندگی می‌کرد دچار سوختگی شد و یک پسر بچه ۱۰ ساله و پیرمرد ۶۰ ساله در حال عبور از ساختمان نیز بر اثر پرت شدن تیکه‌های شیشه و برخورد با آن‌ها دچار مصدومیت شدند.

وی افزود: در ساختمان مجاور نیز یک خانم بر اثر صدای انفجار دچار شوک زدگی شد که هر ۴ مصدوم به سرعت تحویل عوامل اورژانس شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: نشت گاز شهری و ایجاد شعله و جرقه‌ای که منجر به آتش سوزی نشده و تنها انفجار ایجاد کرده بود، علت بروز حادثه اعلام شد.

ملکی بیان کرد: با ایمن‌سازی محل حادثه عملیات در ساعت ۱۴:۳۰ به پایان رسید.

منبع : http://mehrmihan.ir/ekbatan-residential-building-explosion/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
a b