جنجال شدن کاریکاتور مسکن مهر احمدی‌نژاد+عکس
header
آموزش کف پوش سه بعدی

جنجال شدن کاریکاتور مسکن مهر احمدی‌نژاد+عکس

انتشار یک کاریکاتور درباره رئیس جمهور سابق از سوی یک خبرگزاری دولتی (خبرآنلاین)، واکنش های بسیاری از کاربران را در فضای مجازی به دنبال داشت و برخی از آن ها کفش مذکور در کاریکاتور را نامناسب دانستند.

controversy-the-cartoon-mehr-housing-ahmadinejad-photos

در پی واکنش ها به این کاریکاتور بود که خبرگزاری خبرآنلاین عکس نخست را حذف و تصویری اصلاح شده منتشر کرد.

خبرگزاری دولتی سپس با انتشار بیانیه ای نسبت به تصویر منتشر عذرخواهی کرد و آن را سوء برداشت عنوان کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است:  “در پی انتشار کاریکاتوری در خبرآنلاین و به‌دنبال تلقی و سوءبرداشت‌های مختلف در این باره، این خبرگزاری ضمن عذرخواهی از آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد، این کاریکاتور را به‌ دلیل نامناسب بودن ابتدا اصلاح و سپس با عنایت به احتمال  استمرار سوءبرداشت ها، آن را از خبرهای خود حذف نمود.

همچنین مهدی عزیزی، کارتونیست کشورمان درباره سوءتفاهم پیش آمده در خصوص کارتونی درباره مسکن مهر، با عذرخواهی از سوءتفاهمی که از کاریکاتور مربوط به مسکن مهر و دکتر احمدی‌نژاد پیش آمده، گفت: هیچ قصد و غرضی در کار نبوده و من به عنوان یک کارتونیست، تنها با موضوعات و سوژه‌های روز فعالیت می‌کنم و این در کارنامه کاری من مشخص است…تاکید می‌کنم هیچ قصد سوئی در طراحی این کارتون وجود نداشته است و به همین جهت برای رفع برخی سوءتفاهمات بلافاصله این کاریکاتور را اصلاح نمودم.”
گفتنی است همه این اتفاقات در حالی رخ داد که برخی رسانه ها “این کاریکاتور را برگفته از عکس یک کودک با کفش های کودکانه دانستند!”

 

 

 

 

منبع: http://mehrmihan.ir/controversy-the-cartoon-mehr-housing-ahmadinejad-photos/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b