طرز تهیه ی کیک شکلاتی + تصاویر تزیین کیک شکلات
header
آموزش کف پوش سه بعدی

طرز تهیه ی کیک شکلاتی + تصاویر تزیین کیک شکلات

طرز تهیه ی کیک شکلاتی + تصاویر تزیین کیک شکلات

آیا کسی وجود دارد که  به کیک شکلاتی علاقمند نباشد؟!!! مردان و زنان در سرتاسر دنیا شکلاترا دوست دارند و برخی تحقیقات نشان داده اند که این عشق به شکلات در برخی مواقع تا حد اعتیاد هم پیش می رود…و همچنین برخی مطالعت در حوزه ی سلامتی و روانپزشکی هم تایید کرده اند که خوردن شکلات نشاط آور است.

زنان خانه دار و علاقمندان به آشپزی عهمواره به دنبال پیدا کردن دستور پخت کیک های شکلاتی و آب نبات های خوشمزه هستند تا کودکان و دیگر اعضای خانواده شان را با آن ها خوشحال نمایند. بنابراین ما هم تصمیم گرفتیم امروز یک دستور پخت کیک شکلاتی خوشمزه را برایتان آماده کنیم. و تصاویری که از تزیین کیک شکلاتی برایتان فراهم کرده ایم هم در تهیه ی یک کیک شکلاتی رمانتیک ایده ههای جالبی به شما خواهد داد.

cake-recipe-decorating-ideas

مواد لازم:

  1. شیر: ۱ فنجان
  2. آرد: ۱/۲ فنجان
  3. تخم مرغ: ۳ عدد
  4. کاکائو: ۳ قاشق چایخوری
  5.  کره: ۱/۲ فنجان
  6.   روغن:  ۱/۲ فنجان
  7. بکینگ پودر
  8. وانیل
  9. نسکافه یا قهوه: ۲ قاشق چایخوری
  10. فندق و یا بادام و یا بادام زمینی + تراشه  شکلات  برای تزیین کردن

 

طرز تهیه:

ابتدا شکر و نسکافه یا فهوه و وانیلرا به خوبی مخلوط کنید. سپس شیر را اضافه کنید و سپس به تدریج روغن را اضافه کنید و بعد از آن کره…آنقدر هم بزنید تا مایع یک دست و صافی به دست آید و یک فنجان از این مایع را برای مرحله تزیین نگه دارید.

تخم مرغ ها را به باقیمانده ی مخلوط اضافه کنید و به خوبی با هم زن مخلوط کنید. سپس به تدریج آرد را همراه اندکی نمک و بکینگ پودر اضافه کنید. بعد از اینکه همه ی مواد را به خوبی با هم مخلوط کردید سینی فر را باکمی روغن چرب کنید و آن را درون فری که از قبل آن را گرم کرده اید قرار دهید تا به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه روی حرارت ملایم طبخ شود.

بعد از اینکه از فر خارج کردید نباید مستقیم استفاده کنید،کمی صبر کنید؛ با استفاه از آن یک فنجانی که از مایع کیک نگه داشته بودید و همچنین تراشه های شکلات شروع به تزیین کیک شکلاتی خود نمایید.

*********************************

نمونه هایی از تزیین کیک شکلاتی

best-chocolate-cake-ideas


منبع:http://mehrmihan.ir/chocolate-cake-recipe/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b