گربه ملوس اوازخوان
header
آموزش کف پوش سه بعدی

گربه ملوس اوازخوان

نام و اسم گربه:

اولین و ابتدایی ترین مورد در تربیت گربه و یا اصولاً هر پت و یا حیوان خانگی دیگری این است که باید برای حیوان نامی برگذید ، حیوان نام داشته باشد و نام خود را بداند به طوری که هرگاه او را با نامش صدا کردید متوجه شود و عکس الاعمل نشان دهد ، این مورد برای ادامه تعلیم و تربیت و آموزش گربه ها الزامی است.

برای این کار یک اسم مناسب که تلفظ آسانی داشته باشد و تا حد امکان کوچک باشد انتخاب کنید ، مثل(آنی ، ملوس ، جسی و…) و در موقع غذا دادن به حیوان و هنگام بازی و… گربه خود را با نامش صدا کنید ، به زودی اسم خود را یاد می گیرد و از آن به بعد هرگاه وی را صدا کنید پاسخ می دهد.

گربه ها را باید از سنین تولگی(بچگی) و سنین پایین دستی کرد تا در بزرگسالی رفتار تهاجمی نداشته باشند.

به طور کلی گربه های خانگی از ابتدا درون خانواده و در ارتباط با افراد خانواده می باشند و عموماً مشکلی با نوازش و بغل کردن خود ندارند ، نسبت به انسانها رفتار تهاجمی ندارند.

در صورتی که گربه شما به طور ناگهانی رفتار تهاجمی و خشن پیدا کرده است ، یا چنگ می زند و یا گاز می گیرد ممکن است بر اسر استرس ناشی از بیماری(ناخوشی و درد) و یا رفتار غیر دوستانه و خشن شما باشد ،

بغل کردن بی مقدمه و ناگهانی همراه با خشونت و جابجایی بد گربه ، به طوری که به وی صدمه وارد شود باعث اصبانیت گربه می شود.

در صورتی که گربه به مدت طولانی تنها در خانه حبس شود و امکان بازی و گردش نداشته باشد معمولا رفتار تهاجمی و بی حوصله پیدا می کند.

در هنگامی که گربه را به پشت بخوابانید احساس نا راحتی ، نا امنی و آسیب پذیری می کند و باعث عصبانیت ، چنگ زدن و گاز گرفتن گربه می شود.

 

برای اصلاح رفتار گربه در مواردی احتیاج به تنبیه است ، مهمترین نکته در برخورد با رفتارهای بد گربه داشتن دیسیپلین(جزبه) می باشد.

برای تنبیه گربه بدکاره و برای فهماندن اشتباه بودن رفتار وی ، می توان از صدای بلند و یا اسپری آب به طرف گربه استفاده کرد.

به کار بردن روش های خشن ، تنبیه فیزیکی که باعث درد در گربه شود کاملا مردود است.

منبع : http://mehrmihan.ir/cat-singer/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b