header
مانتو

کیک تولد قلب شکلاتی ۲۰۱۷ | مدل کیک تولد برای شوهرم

فتوعکس ، کیک تولد شکلاتی ، کیک تولد شکلاتی با شمع تولد. …

کیک کاکائویی قلب · کیک شکلاتی · عکس کیک خوشمزه · عکس کیک توت فرنگی …

birthday-cake-love-2017

 

birthday-cake-love-2017

birthday-cake-love-2017

کیک تولد عاشقانه

birthday-cake-love-2017

مدل کیک تولد برای شوهرم

birthday-cake-love-2017

کره ذوب شده : نصف پیمانه

پودر کاکائو تلخ : مقداری

شکلات ریز خرد شده : ۴ گرم

شکر : ۲ قاشق غذاخوری

تخم مرغ بزرگ : ۳ عدد زرده و سفیده از هم جدا

وانیل : ۱ قاشق چایخوری

birthday-cake-love-2017

آرد سفید : ۳/۴ پیمانه

نمک : ۱/۳ قاشق چایخوری

مربا زردآلو : ۱/۴ فنجان

پوست پرتقال رنده شده : ۲ قاشق چایخوری ( اختیاری )

شکلات شیرین ریز خرد شده : ۸ گرم

خامه : ۱ پیمانه

birthday-cake-love-2017

روش تهیه :
۱- قبل از هر کار فر را در درجه ۳۰۰ سلسیوس روشن کرده تا گرم شود . یک ظرفی که به شکل قلب است را در نظر گرفته ومقدار کمی کره را در تمامی سطح ظرف مالیده و کاغذ نازکی را ته ظرف قرار می دهیم . شکلات را در ظرفی ریخته و می گذاریم روی حرارت تا ذوب شود . پودر کاکائو را هم به آن اضافه می کنیم.

۲ – کره و یک سوم پیمانه شکر را در یک کاسه ریخته و با همزن برقی با سرعت متوسط  آن را می زنیم و زرده های تخم مرغ را به آن اضافه کرده و دو مرتبه حدود ۲ دقیقه می زنیم تا کاملا پف کند. مخلوط شکلات ذوب شده و کاکائو را به آن اضافه کرده و وانیل را هم ریخته و آرد را کم کم به آن اضافه کرده و آنرا می زنیم و در نهایت خمیر حاصل را در یک کاسه بزرگ ترمی ریزیم.

۳ – سفیده تخم مرغ و نمک را در یک کاسه  دیگری ریخته و با استفاده ازهمزن برقی با سرعت کمی آنرا می زنیم تا کمی پف کند. بقیه  شکر و پودر کاکائو را هم به آن اضافه می کنیم و آن را به شکل دایره  می کنیم و برای تزئین روی کیک از آن استفاده می کنیم. می توانیم این ترافل ها را در رنگ های مجاز خوراکی بغلتانیم تا رنگی شوند.

۴ – خمیر را در ظرف می ریزیم و ۱۶ تا ۱۷ دقیقه اجازه می دهیم تا در فر بماند و بعد می گذاریم تا کاملا سرد شود.بعد از آنکه کیک آماده شد آنرا در ظرفی دیگر برمی گردانیم تا به شکل قالب آن که قلبی است در بیاید.

۵ – مربا را در یک قابلمه کوچک  و روی حرارت متوسط قرار داده تا کمی بجوشد و در صورت تمایل پوست پرتقال های خشک شده را به آن اضافه کرده و به عنوان یک لایه ی نازک روی سطح کیک  آن را می ریزیم.

۶ – شکلات های خرد شده را در یک کاسه بزرگ می ریزیم . خامه را هم به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم به مدت ۱۰ دقیقه در حرارت متوسط کمی آب شود. سپس به مدت ۱۰ دقیقه آن را هم می زنیم و در نهایت به مدت ۳۰ دقیقه آن را در یخچال می گذاریم تا قوام بگیرد و خامه ی شکلاتی آماده شود.

۷ – باید این خامه ی شکلاتی سفت شده را دور تا دور و لبه ها وروی کیک بمالیم و برای این کار باید دقت زیادی کنیم و سطح آن را کاملا با خامه ی شکلاتی بپوشانیم و اکنون کیک ما آماده برای سرو کردن می باشد.

نکته :
کیک را می توان در یخچال و در یک ظرف دردار ، تا ۲ روز نگه داشت.

birthday-cake-love-2017

عکس عاشقانه ترین کیک تولد

birthday-cake-love-2017

کیک تولد عاشقانه برای همسر

birthday-cake-love-2017

کیک تولد عشقم

birthday-cake-love-2017

این مطلب را به اشتراک بگذارید :
a b