بیوگرافی ارشا اقدسی+اینستاگرام ارشا اقدسی
header
آموزش کف پوش سه بعدی

بیوگرافی ارشا اقدسی+اینستاگرام ارشا اقدسی

افرادی در سینما حضور دارند که همواره کار و تلاش‌شان دیده‌نمی‌شود. برخی از صحنه‌های اکشن و هیجان انگیز را که می‌بینیم و لذت می‌بریم کار افرادی است که به آنها بدلکار گفته‌می‌شود. روزی بدلکار را کتک خور سینما می‌دانستند اما امروز بدلکاری یک تخصص است. هنروری هم نیست. کارگردانی، جدا و متخصص می‌خواهد. با وجود اینکه در سینمای ایران فیلم‌های اکشن و عجیب و غریب ساخته‌ نمی‌شود اما گروه‌های بدلکاری خوبی وجود دارد. یکی از این گروه ها گروه«بدلکاران ۱۳» است. شهرت آنها جهانی شده تا جایی که در پروژه‌های سینمایی هالییود همچون «جیمز باند» از آنها دعوت به عمل می‌اورند.

 

ارشا اقدسی و مهسا احمدی جزو سرپرستان این گروه هستند.

 

bio-arsha-aghdasi-instagram-arsha-aghdasi

 

ارشا اقدسی متولد سال ۱۳۶۱ در شهر تهران است. وی مربی آی کیدو بودتا اینکه که با پیمان ابدی آشنا شد. وی پس از مدت کوتاهی، در رشته تربیت بدنی در ایتالیا پذیرفته شد اما به دلیل آشنایی با پیمان ابدی و علاقه به بدلکاری، در ایران ماند و فعالیت وی در زمینه بدلکاری اینطور شروع شد. ارشا اقدسی اولین مربی بانجی ایران است وی که سرمربی باشگاه پیمان ابدی بود بعد از ۲ سال که بانجی افتتاح شد، توانست گروه بدلکاری ۱۳ را تشکیل دهد. از این گروه در حال حاضر فقط خانم مهسا احمدی باقی مانده است.

آخرین فیلم نیکولاس کیج با عنوان «مرگ روشنایی» (dying of the light) در سال ۲۰۱۵ به اکران می‌رسد که آرشا اقدسی به عنوان بازیگر و بدلکار این فیلم حضور داشته است. فیلم «مرگ روشنایی»(dying of the light) به کارگردانی و نویسندگی پاول شرادر محصول ۲۰۱۴ کشور آمریکا است و نیکولاس کیج نقش اصلی فیلم را بر عهده دارد. داستان فیلم «مرگ روشنایی»(dying of the light) درباره ماموری به نام ایوان لیک (نیکولاس کیج) است که به اجبار در حال بازنشستگی می‌باشد اما حاضر به کناره گیری از کارش در سازمان CIA نیست و به شدت پیگیر و به دنبال گیر انداختن آدم خطرناکی هست که چند سال پیش در حین ماموریتی او را شکنجه داده بود.

 

آرشا اقدسی، بدلکار ایرانی به همراه بدلکار رومانی سکانس های اکشن فیلم «مرگ روشنایی» را انجام داده اند. او که علاوه بر بدلکاری به عنوان بازیگر نیز در این فیلم نقش دارد، مورد تایید و استقبال پاول شرادر قرار گرفته به طوری که در آنونس اصلی فیلم نیز حضور یافته است. آرشا اقدسی به همراه گروه بدلکاران ۱۳ و … جایزه SAG را برای فیلم «سقوط آسمانی»(۰۰۷) دریافت کرده اند.

 

bio-arsha-aghdasi-instagram-arsha-aghdasi

سریال‌ های ایرانی

ساخت ایران (محمد حسین لطیفی)

قلب یخی ۳ (سامان مقدم)

رالی ایرانی (آرش معیریان)

سقوط آزاد (علیرضا امینی)

مسیر انحرافی ( بهرنگ توفیقی )

فیلم های خارجی

شکارچی

اسکای‌ فال

مرگ روشنایی

Bang Bang

 

جوایز

بهترین پرش با ماشین در جشنواره جهانی بدلکاران -روسیه -۲۰۱۴

اسکار بدلکاری برای فیلم جیمز باند: سقوط آسمانی-۲۰۱۲ SAG Award

 

 

 

 

منبع: http://mehrmihan.ir/bio-arsha-aghdasi-instagram-arsha-aghdasi/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b