بوکسوری که گوش حریف را با دندان قطع کرد +تصاویر
header
آموزش کف پوش سه بعدی

بوکسوری که گوش حریف را با دندان قطع کرد +تصاویر

مایک تایسون، شماره یک سابق بوکس سنگین وزن دنیا بعد از ۱۶ سال، تکه گوش کنده شد، ایواندر هالیفیلد را به او برگرداند!

 

a-boxer-who-opponent-ear-with-his-teeth-cut-pictures

 

این دو در سال ۱۹۹۷ در دیداری جنجالی مقابل هم قرار گرفتند؛ مسابقه ای که در آن تایسون با دندان گوش هالیفیلد را کند تا داور مسابقه را نیمه کاره متوقف کند. تایسون به خاطر این حرکت بازنده اعلام و عنوان قهرمانی جهانِ از سوی سازمان WBA به هالیفیلد دااده شد. حتی دادگاهی در نوادا مجوز تایسون برای فعالیت در بوکس را لغو کرد که البته در دادگاه تجدید نظر این حکم رد شد اما در یکی از تبلیغات جدید کمپانی تولید پوشاک فوت لاکر، تایسون با بسته ای کوچه به خانه هالیفیلد می رود و به او می گوید که در همه این سال ها گوش کنده شده اش را در فرمالدئید نگه داشته است.

 

در واقع این تبلیغ از اینجا آغاز می شود که کایری اروین، بسکتبالیست معروف آمریکایی در حال فکر کردن به این است که کاش همه چیز در دنیا سر جایش بود و بعد به رویا فرو می رود؛ رویایی که به دیدار دو قهرمان سابق بوکس ختم می شود.

تایسون در سال ۲۰۰۸ در مستندی که در مورد زندگی اش ساخته شد، ادعا کرد که آن حرکت را به تلافی ضربه سری که هالیفیلد به او زده بود، انجام داد. این دو پیش از آن دیدار جنجالی رابطه خوبی با هم داشتند اما پس از آن، برای ۱۲ سال هیچ ارتباطی با هم نداشتند تا اینکه در سال ۲۰۰۹ در برنامه اوپرا وینفری با هم آشتی کردند.

در این برنامه تایسون از هالیفیلد به خاطر کاری که انجام داده بود، عذرخواهی کرد و هالیفیلد هم اعلام کرد عذرخواهی او را می پذیرد. البته این تنها جنجال دوران حرفه ای تایسون نبود. او در سال ۲۰۰۲ و در کنفرانس مطبوعاتی پیش از مسابقه با لنوکس لوییس، به این بوکسور بریتانیایی لگد زد و تنها با دخالت نیروهای امنیتی، حریف را رها کرد.

منبع: http://mehrmihan.ir/a-boxer-who-opponent-ear-with-his-teeth-cut-pictures/

این مطلب را به اشتراک بگذارید :

a b